صفحه کنونی:صفحه اصلی > 波斯语汽车频道 > متن

پلاک تست جاده ای برای خودروی خودران در پکن صادر شد

2018-06-22 16:05:29

مدت این پلاک های موقت سه ماهه است و در صورت انقضای تاریخ، قابل تمدید است. در صورت به روزرسانی سیستم های خودروی مورد تست، درخواست صدور پلاک موقت تست خودرو تنها در صورت انجام دوباره تمرینات و ارزیابی امنیتی، میسر خواهد بود. سقف تعداد مجاز خودروهای مورد تست هر تولید کننده در هر بار صدور پلاک، 5 دستگاه است.

حالا به تجهیزات نصب شده برای تست خودروی خودران نگاهی بیاندازیم؛ روی سقف هر دستگاه خودروی مورد تست یک پایه سیاه رنگ بزرگ که می تواند کل سقف خودرو را پوشش دهد، نصب است. روی این پایه، یک رادار لیزری 64 اشعه نصب است که می تواند با ایجاد 64 اشعه لیزری، به میزان 360 درجه چرخیده و همه محیط اطراف خود را اسکن کند.

زیر این رادار نیز یک رادار لیزری 16 اشعه است که نقش آن، اسکن نقاط کور احتمالی است.

روی سقف خودرو نیز 4 دوربین با فاصله های کانونی مختلف نصب است که می تواند موانع و چراغ راهنما را از فاصله 200 متری رصد کند.

پلاک تست جاده ای برای خودروی خودران در پکن صادر شد

در بخش جلویی و عقب بدنه خودرو نیز دو رادار امواج میلی متری برای سنجش خودروهای جلو و پشت خودروی مورد تست نصب می شود. روی سقف خودرو نیز دو آنتن جداگانه در سمت راست و چپ سقف برای تعیین موقعیت خودرو و ارسال سیگنال مربوط به کامپیوتر خودرو که در صندوق عقب آن قرار دارد، نصب است. کامپیوتر خودرو پس از پردازش سیگنال، سیگنال های اجرایی برای انجام حرکات خودرو از جمله شتاب دهی، ترمزگیری و فرمان گرفتن را به مکانیزم اجرایی نصب شده روی شاسی خودرو، ارسال می کند. با انجام این مراحل، خودران بودن خودرو محقق می شود.

پیش تر در ماه مارس سال جاری، یک خودروی خودران مورد تست Uber در آمریکا با یکی از عابران برخورد کرد که عابر بر اثر مصدومیت، جان باخت. اما این حادثه بر اراده دولت چین برای پشتیبانی از صنعت خودروی خودران خود تاثیری نگذاشته است.


شرکت تکنولوژی شبکه بایدو در این زمینه در چین پیشتاز است. "چائو چنگ" معاون رییس هیات مدیره این شرکت گفت: با تدوین سیاست های مناسب از سوی دولت، پکن به یکی از مراکز صنعت خودروی خودران جهان تبدیل

می شود.

این شرکت در ماه سپتامبر سال گذشته صندوق 1.5 میلیارد دلاری برای پشتیبانی از پروژه خودروی خودران خود ایجاد کرده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی