ساختار تاسیسات زیربنایی

راه شوسه

چین کشوری پهناور با راه های شوسه گسترده در همه جا است. اصلی ترین آنها 12 راه اصلی ملی شامل راههای درجه یک است که 5 راه شوسه از شرق به غرب و 7 راه شوسه از جنوب به شمال چین را شمل می شود. طول کل این راهها 35 هزار کیلومتر بوده و اکنون بیشتر آنها ساخته شده است.

چین همواره ساخت راه شوسه را یکی از کارهای مهم در زمینه ساختار تاسیسات زیربنایی دانسته است، چین از سال 1998 تا سال 2001 سالانه بیش از 200 میلیارد یوان برای راهسازی سرمایه گذاری کرده است. در سال 2002، 300 میلیارد یوان در این زمینه سرمایه گذاری کرده و 670 هزار کیلومتر راه شوسه جدید شامل 5700 کیلومتر اتوبان ساخته است. در سال 2003، بیش از 36 هزار کیلومتر راه شوسه جدید ساخته شد و تا پایان سال 2003، طول راه های شوسه مورد استفاده کشور به یک میلیون و 800 هزار کیلومتر رسید. شایان ذکر آنکه اتوبان که نشانگر سطح توسعه راه و ترابری مدرن می باشد، به 40 هزار کیلومتر رسیده است. علاوه بر این، چین ساخت راه های شوسه در مناطق مرکزی و غربی را تسریع کرده که بر این اساس شرایط راه و ترابری این مناطق تا اندازه زیادی بهبود یافته است.

تا سال 2008، احداث سیستم خط اصلی ملی چین به اتمام خواهد رسید. در آن زمان، بیجینگ ، شانگهای و تمامی شهرهای تابع مرکز، مراکز استانها و مناطق خودختار به راه های شوسه درجه بالا با محور اتوبان ها مرتبط خواهند شد و تعداد شهرهای مرتبط به بیش از 200 خواهد رسید.

راه آهن

تا پایان سال 2003، طول کل خطوط راه آهن مورد استفاده چین به 73 هزار کیلومتر رسید که از این میان طول راه آهن دو سره به بیش از 20 هزار کیلومتر و طول راه آهن الکتریکی به 18 هزار کیلومتر رسید. در 7 ژانویه سال 2003، راه آهن "جن جیانگ - جزیره های نان" - اولین راه آهنی که از دریا عبور می کند رسما راه اندازی شد. ساخت راه آهن "چین های - تبت" بلندترین راه آهن عبور از سطح دریا در جهان که 1142 کیلومتر طول دارد در سال 2006 انجام خواهد شد. اکنون چین به کشوری با بیشترین حجم حمل و نقل از طریق راه آهن در جهان مبدل شده و چین کشوری با سریع ترین رشد میزان حمل و نقل و با بالاترین کارآیی استفاده از تجهیزات حمل و نقل محسوب می شود.

از سال 1998 تا کنون، چین با موفقیت بارها تسریع همه جانبه سرعت قطار را به اجرا گذارده و سرعت قطار مستمرا افزایش یافته است، علاوه بر این، بیشتر قطارهای مسافربری مسیرهای خود را از شب تا صبح طی می کنند و به این طریق تسهیلات بیشتری در اختیار مسافران قرار می گیرد.

بنادر

محورهای ساختار بنادر چین پیرامون سیستم های حمل و نقل ذغال سنگ، کانتینر، سنگ آهن وارداتی، خوراک و کانالهای کشتی رانی در آبهای عمیق است به ویژه ساختار سیستم حمل و نقل کانتینری تقویت شده است. دولت چین با نیروی تمام در بنادر "دا لیان" ، "چینگ دائو" ، شانگهای، "نین بو" ، "شیا من" و "شن جن" اسکله های کانتینری آبهای عمیق را احداث کرده و برای ساخت بنادر کنترل کلیدی کانتینری بنیان لازم ار بنا نهاده است، به علاوه ساختار سیستم حمل و نقل ذغال سنگ بیش از پیش تقویت شده و اسکله های جدید برای بارگیری و باربری ذغال سنگ احداث شده است. همچنین اسکله هایی برای واردات نفت خام و سنگ آهن تعمیر شده و توسعه است.


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی