چشم انداز های طبیعی مشهور چین

منابع طبیعی چین فراوان است. علاوه بر کوه ها و رودهای معروف از جمله مناظر زیبا و مکانهای دیدنی : 9 دهکده کوهستانی - جان جا جه - خوان لون که در آثار طبیعی جهانی ثبت شده ، (بخش مربوط به آثار جهانی در سایت این رادیو در گفتاری به نام "آثار طبیعی وجهانی چین " معرفی می شود ) ،مناظر زیبا و افسانه ای طبیعی کماکان زیاد است مثلا کوه ها و رودهای "گوی لین " در جنوب غرب- کوه "چان بای شان " در شمال شرق - کوه سی گو نیانشان در گوی جو - مناظر جنگلی منطقه گرمسیری "سی شوان بانان" در استان یون نان - مناظر جزیره نارگیلی در جزیره " های نان " و غیره چشم اندازهای دیدنی است .

کوه ها و رودهای گوی لین شهر گوی لین در ناحیه خود مختار " جوان گوانگ شی "واقع در جنوب غرب

چین قرار دارد و آب و هوای آن معتدل و باطراوت است . زمستان چندان سرد و تابستان زیاد گرم نیست. چهار فصل آن سبز با 19درجه حرارت متوسط در سال است . شهر گوی لین دارای محیط طبیعی نسبتا خوب زیست محیطی است .تحقیقات زمین شناسی نشان می دهد که حدود بیش از 300 میلیون سال قبل ،گوی لین قبلا دریای بیکران بود. به علت جنبش پوسته زمین ،پرتگاه سنگ آهک رسوبی به زمین تبدیل شده و سپس در اثر هوا و مرور زمان فرسوده و ساییده شده وبالاخره به صورت جنگلی به شکل های افسانه ای در امده است و غارهای سنگی طویل و زیبا و رود های زیر زمینی افسانه ای در آن دیده می شود


چشم انداز های طبیعی مشهور چین


این عوارض زمینی مخصوص و رود "لی جیان" با مناظر گوناگون و مناظر باغستانی به سبک خاص جلوه گر شده به گونه ای که به " کوه های سبز - آب زیبا - غارها و زیبایی عجیب سنگ ها" "کوهها و رودهای گوی لین " از همه چیزدر زیر آسمان زیباتر است. شهر گوی لین دارای قدمت 2110 سال و فرهنگ و تاریخ دیرینه و درخشان است در این شهر 109 واحد محافظت اثار باستانی در درجه کشوری- ناحیه خود مختار وشهر وجود دارد. اشعار شاعران و صاحب نظران سلسله های گذشته در ستایش مناظر زیبای گوی لین و مجسمه های بودایی در همه غارها و کوه ها دیده می شود که در میان آنها " جنگلی از ستون سنگی گوی خای " " کتیبه های روی سنگ سی شان " از همه معروف تر است. مناظر زیبای شهر گوی لین عبارتند از قله بی لیان - پارک چی سین - چشمه آب گرم لون شن - سنگ لو دی - کوه خرطوم فیل . هم اکنون درشهر گوی لین جمعا28 هتل و 18 موسسه گردشگری بین المللی وجود دارد و بیش از یکهزار مترجم زبانهای خارجی کار می کنند. در سالهای اخیر تاسیسات زیر بنایی گردشگری گوی لین بیش از پیش تکامل یافته و بیش از 40 خط هوایی مستقیم با شهرهای داخلی و خارجی در آن وجود دارد.


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی