ملیت اویغور

ملیت اویغور یک ملیت قدیمی درمناطق شمالی چین محسوب می شود. " اویغور به معنای همبستگی و واحد است. " اویغور " ملیت محوری در سینگ جیانگ محسوب می شود که جمعیت آن بیش از 7میلیون نفر است. مردم اویغور در تمام جاهای سینگ جیانگ پراکنده است. ولی اکثر آنان در مناطقی مانند " کاشا " ، هه تیان " و آ که سو " در جنوب کوه آسمان زندگی می کنند. آنها دارای زبان و خط خود می باشند.

درمنطقه اویغور چه مردان و زنان ، چه پیران و کودکان همه دوست دارند یک کلاه بر سر بگذارند. این نوع کلاه از جمله صنایع دستی این ملیت محسوب می شود. در کلاه رنگارنگ از اشیای تزیینی مانند یشم ، مرمر، مرجان و پرطاووس و غیره استفاده می شود . بسیاری اویغورها علاقه دارند تیغهای کوچک و ظریف به کمرشان ببندند. ملیت اویغور از جمله ملیتهایی است که در آوازخوانی و رقص مهارت فوق العاده دارد.

ترانه های محلی سنتی آنها اغلب در برگیرنده مضامین عاشقانه و نغمه های صمیمانه با حرارت و رایحه خوش زندگی است. ملیت اویغور عمدتا به کشاورزی مبادرت می ورزند ولی آنان سنت تجاری دارند و صنایع دستی فوق العاده پیشرفته و صاحب سطح نسبتا بالای هنری است.

قالی ، پارچه گلدوزی ، پارچه ابریشمی ، کوزه مسی ، کارد کوچک ، سازهای موسیقی سنتی که آنان ساخته اند داری خصوصیت ملیت اویغور است.


ملیت اویغور


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی