تانگ کا

ملیت تبت چین نوعی تولیدات صنعتی و هنرهای دستی به نام " تانگ کا" دارند. "تانگ کا" زبان تبتی است که به نوعی نقاشی اطلاق می شود که روی پاچه ویا پارچه ابریشمی کشیده و پشت آن کاغذ خخیم چسبانده می شود .

ماده رنگی" تانگ کا" با مواد معدنی وگیاهی خاص ملیت تبت ساخته شده است. بعضی از هنرمندان تبت با پودر طلایی نقاشی می کنند و با جواهر و یشم سبز آن را آرایش می دهند تا " تانگ کا" را شکوهتر و درخشانتر بسازند. موضوع " تانگ کا" گسترده است. ولی تعداد زیادی از آنها نشانگر موضوعات مذهبی است. مثلا مجسمه بودا ، مجسمه بودیسم ، معبدهای مذهبی، شخصیتهای مذهبی ، داستان مذهبی و افسانه ها . به غییر از موضوعات مذهبی ، برخی از" تانگ کا" رویدادهای مهم تاریخی تبت را نشان می دهد.


تانگ کا

این تانگ کا" برای تحقیق یپشرفت فرهنگ و تاریخ ، نجوم و علم پزشکی مدارک زنده ای فراهم آورده است. اینکه " تانگ کا" از چه زمانی سرچشمه می گیرد، کاملا مشخص نیست. ولی دانشمندان عقیده دارند که دوران مهم پیشرفت هنر" تانگ کا" در دو سلسله مینگ و چینگ یعنی حدود سال 1300 تا 1900 میلادی بوده است. در آن زمان ، دولت مرکزی چین درتبت حکمرانی می کرد.

لذا جامعه آرام تبت و اقتصاد این منطقه به یپشرفت های زیادی نائل آمد و هنر" تانگ کا" نیز به شکوفایی بی سابقه ای رسید.اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی