مشارکت زنان در فعالیت های اجتماعی  

به دنبال پیشرفت مداوم اقتصادی و اجتماعی چین ، زنان چین بیش از پیش در فعالیت های اجتماعی شرکت می کنند :

در جریان برنامه توسعه مناطق غربی ، زنان چین فعالانه به " ساخت منازل زیبای غربی " پرداخته و با برگزاری فعالیت " عشق به مناطق غربی و بهره برداری از عشق مادر " نزدیک به 200 میلیون یوان جمع آوری کرده و انبارهای آب زیرزمینی ساخته و مسئله کمبود آب 780 هزارتن از مردم مناطق غربی را حل کرده اند .

آنان همچنین فعالیت " زنان ، خانه و محیط زیست " را برگزار کرده اند . دفتر پیشرفت و محیط زیست سازمان ملل عنوان " 500 ممتاز عالی جهان " را به فدراسیون زنان چین اعطا کرده است .

از سوی دیگر برنامه " طرح ساخت اخلاق تبعه " ، " طرح ساخت اخلاق کودکان چین " نیز به مرحله اجرا رسیده است و با برگزاری فعالیت کتاب خوانی میهن پرستانه میان جوانان و نوجوانان ، زنان به پرورش نظریه ها و تربیت کودکان مساعدت کرده اند

زنان چین با محور تجدید نظریه آموزش و پرورش خانگی ، به کار آموزش و پرورش خانگی مساعدت و دانش تولد فرزندان سالم و آموزش و پرورش کودکان بطور شایسته را ترویج کرده اند . آنان با همکاری بخش های ذی ربط 300 هزار مدرسه والدین ایجاد کرده و انجمن آموزش و پرورش خانگی را به بیش از 70 در صد شهرستان ها ( شهرها و مناطق ) گسترش داده و به ارتقای سطح آموزش و پرورش خانگی والدین کمک کرده اند .

فعالیت های خدمات اجتماعی پردامنه مانند طرح " چون لیه " ، طرح " آن کان " و " روز خیریه کودکان چین " مورد حمایت شخصیتهای داخلی و خارجی قرار گرفته و 300 میلیون یوان در این زمینه جمع آوری شده و برای بهبود شرایط زندگی و پیشرفت کودکان مناطق فقیر سهم شایانی ادا نموده است .

خانه زمینه سنتی کار فدراسیون زنان است . فدراسیون زنان از سالهای 50 انتخاب خانواده متمدن را آغاز کرد . تا پایان سال 1999 میلادی ، مناطق مختلف چین نزدیک به 30 هزار خانواده متمدن سطوح استانی را تقدیر کردند . برنامه خانواده های انتخاب شده در رسانه های گروهی گزارش شده و بعضی نیز با روش هنری و فرهنگی در شهرها و شهرستانها بطور گسترده تبلیغ گردیده است . برای کمک به خانواده ها به منظور انطباق با جامعه مدرن و متغیر و مبتکر بودن روش زندگی متمدن ، سلامت و علمی ، فدراسیون زنان مناطق مختلف فعالیت های فرهنگی خانگی گوناگون و با ویژگی های مختلف برگزار کرده اند . با این کار به اعضای خانواده ها برای کسب جهان بینی صحیح کمک شده است . فدراسیون زنان مناطق مختلف نیز با برگزاری عید هنری و فرهنگی خانگی ، مسابقات ورزشی خانگی ، به تولید محیط سرشار از همآهنگی و وحدت خانواده ها کمک می کنند . علاوه بر این ، فعالیت مبادلات هنری خانواده ها با موضوعات عمده خوش نویسی ، نقاشی ، نمایشگاه محصولات دستی و فعالیت هایی مانند تزیین اتاق ، درست کردن غذاها و دوخت لباس ؛زندگی سعادتمند مردم را شیرین تر کرده است .


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی