سرنوشت آثار عتیقه باغ "یوان مین یوان"

سرنوشت آثار عتیقه باغ "یوان مین یوان"

در سال 1860 میلادی، ارتش ائتلافی انگلیس و فرانسه به بیجینگ حمله کرده و وارد باغ "یوان مین یوان" شده و اشیای گرانبهای آن را به یغما بردند. ارتش دو کشور بسیاری آثار باستانی گرانبها را از باغ "یوان مین یوان" غارت کردند که قابل محاسبه نیست. تنها برخی هدیه هایی که ارتش فرانسه پس از بازگشت به کشور به امپراطور فرانسه اعطا کرد، حدود ده هزار اثر عتیقه را شامل می شود. اکنون برای دیدن آثار عتیقه باغ مذکور باید به انگلیس و فرانسه سفر کرد.

در موزه ملی لندن ده ها هزار آثار و گنجینه "یوان مین یوان" از جمله آثار باستانی سلسله های "چینگ" و "خان"، کتب و نقاشیهای سلسله های "شوی" و "تانگ" و طلاها و جواهر سلسله های "مینگ" و "چینگ" به نمایش گذارده شده است، در فرانسه، در دوران حکمرانی "ناپلئون سوم" تالار چین احداث شد و هزاران آثار گرانبها که از "باغ یوان مین یوان" غارت شده بود ، در آن به نمایش گذارده شد. همچنین در کتابخانه ملی پاریس فرانسه، بسیاری از آثار باستانی گرانبها وجود دارد و گنجینه های "یوان مین یوان" در دستان شخصیت های خارجی بی شمار است.

ماه مه سال 2000، چند اثر عتیقه باغ "یوان مین یوان" در نشست مزایده هنگ کنگ به مزایده گذارده شد. شایان ذکر آنکه سه اثر از آنها که بسیار گرانبهاست به ترتیب 14 میلیون ، 7 میلیون و 7 میلیون و 400 هزار یوان معامله شد و خوشبختانه این سه اثر را دو شرکت چینی خریداری کرد.


سرنوشت آثار عتیقه باغ "یوان مین یوان"           سرنوشت آثار عتیقه باغ "یوان مین یوان"


 سرنوشت آثار عتیقه باغ "یوان مین یوان"         سرنوشت آثار عتیقه باغ "یوان مین یوان"


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی