داستان دریاچه غربی

دریاچه غربی ( به زبان چینی " سی هو " ) شهر "هانگ جو" واقع در شرق چین با منظر زیبا مسافران بیشماری از گذشته تا امروز، داخل و خارج به خود جلب کرده است . " مارکوپولو " جهانگرد معروف ایتالیایی در قرن 14م وارد شهر " هانگ جو " شد و پس از بازدید از دریاچه غربی آن را "بهشت روی زمین " خواند .

شهر "هانگ جو " یکی از هفت شهرباستانی چین و دارای تاریخ بسیار دیرینه وفرهنگی دیرپااست. دریاچه غربی در مرکز شهر هانگ جو قرار دا رد و در واقع روح این شهر است . مساحت دریاچه قریب شش کیلومتر مربع می باشد . اطراف آن را مناظرزیبایی به مساحت 60 کیلومتر مربع دربرگرفته است از جمله دریاچه ها و کوههای زیبا و آثار باستانی و مکان های دیدنی و تاریخی . دریاچه غربی دو هزار سال و اندی قدمت دارد .در میان ان جمعا سه جزیره و سه سد یعنی سو تی - بای تی - یان گون تی مشاهده می شود. سد "سوتی" را " سد عشا ق" نیز می خوانند. زیرا طول این سد از دو سد دیگر بیشتر بوده و 8/2کیلومتر است . بر روی این سد شش پل دیده می شود و چشم انداز آن بسیار قشنگ وپوشش آن دارای ویژگی خاص است . درطول تاریخ شاعران نامداری از جمله " لی بای" و" دو فو" در این شهر اقامت گزیده و اشعار معروفی در باره آن سروده اند .

در انتهای جنوبی دریاچه سه برج سنگی درداخل آب دیده می شود که بیش از 400 سال قدمت دارد . بلندی این برج دو متر و بالای آن کدویی شکل است . این سه برج در یک مکان قرار دارد و در تنه های آنها 5 حفره دیده می شود . در شب های مهتابی درون برجها قرار داده می شود . در این هنگام سایه برج و سایه ابرها و سایه مهتاب و نور شمع را بر روی دریاچه زیبایی خاصی به منطقه می بخشد و انعکاسی از نور در منطقه مشاهده می شود . این یکی از مناظر مشهور دریاچه محسوب می شود

.در منظره" دریاچه آرام و مهتاب پائیز" که در کنار دریاچه غربی قرار دارد ، دریاچه و کوه های اطراف به زیبایی قابل دیدن است وغروب خورشید در میان آب دریاچه همانند رویایی زیباست . دراطراف این دریاچه معابد قدیمی زیاد وجود دارد.

پیرامون دریاچه غربی قصه های فراوانی وجود دارد . برای نمونه " پل مخروبه و برف های ذوب نشده ، " پل محل ملاقات " با نیان جی " یعنی زن سفید و " شو شیان " بوده است .

گفته اند مار سفید ی پس از یک هزار سال خودسازی توانست خود را شکل انسان در آورد . مار سبز دیگر نیز پانصد سال خودسازی کرد . مار سفید به زنی سفید و زیبا و مار سبز به دوشیزه ای به نام " شیائو چین " تبدیل شدند ، آنان باهم به دریاچه غربی رفتند . هنگامیکه از پل مخروبه " عبور می کردند ، " بای نیان جی " جوانی زیبا را دید و به او علاقه پیدا کرد . همراهش " شیائو چین " دست به جادو گری زد و بر اثر آن باران شدیدی بارید. " شو شیان " چتری بر داشت و به ساحل دریاچه رفت . اتفاقا دید که" بای نیان جی " و " شیائو چین " در زیر باران خیس شده اند ، وی چتر خود را به دو دختر داد و خود سرتاپا خیس شد . بای نیان جی دید که شو شیان انسانی درستکار صادق و خجول است و لذا بیش از پیش عاشق او شد. شو شیان نیز عاشق " بای نیان جی" زیبا شد . با کمک " شیائو چین " آنان ازدواج کرد و در کنار دریاچه غربی داروفروشی را افتتاح و بیماران را معالجه نمودند . روستاییان به آنان علاقه داشتند .


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی