سوان جانگ

مان " سفر به غرب" داستانی زبانزد خاص و عام در چین است . در این کتاب داستان افسانه ای سفر چهار پیرو آیین بودا به غرب برای آموختن عبارات کتب مقدس بودایی تشریح شده است . چهره واقعی انسان در زندگی یکی از شخصیت های عمده این رمان راهب " سوان جانگ" فرستاده فرهنگی معروف قدیمی چین مشاهده شدنی است.

" سوان جانگ" در سال 600 میلادی در سلسله " تانگ" چین به دنیا آمد. وی از کودکی باهوش بود و به آیین بودا علاقه داشت. " سوان جانگ" در سیزده سالگی در شهر " لو یانگ" راهب شد و بعد از آن تئوری مذهب بودایی را با پشتکار و پیگیری دنبال کرد و در باره آن پژوهش نمود . در 18 سالگی مشهور شد. وی بر " جینگ جانن" ،" " لو جیانگ" و " لون جیانگ" علوم بودایی هندوستان مسلط بود . به همین دلیل دیگران او را " استاد سان جیانگ" می نامیدند.

" سوان جانگ" در دوران جوانی سرسختانه فلسفه مذهب بودایی را مطالعه می کرد. وی احساس می کرد که عبارات کتب مقدس بودایی باید بطور کامل و دقیق ترجمه شود . وی تصمیم گرفت که برای جستجوی تئوری بودا به هندوستان منشا مذهب بودا سفر کند.

سال 627 میلادی " سوان جانگ" از " چان آن" پایتخت سلسله " تانگ" چین حرکت کرد و راهپیمایی طولانی به معبد " نا لان تو" هندوستان را آغاز کرد. معبد " نا لان تو" عالیترین دانشگاه مذهب بودا بود و اعتبار علم بودایی هندوستان را نمایندگی می کرد.

در1300 سال پیش، زمانی که دانش جغرافیایی انسان کم بود و عبور و مرور میان کشورها بسیار کار دشواری بود ، پیاده روی از چین به هندوستان دور امری بس مشکل به نظر می رسید . با وجود این " سوان جانگ" مشکلات و خطرها را پذیرفت و تابستان سال 629 میلادی به شمال هندوستان رسید و بعد وارد منطقه مرکزی این کشور شد و از شش مکان مقدس آیین بودا دیدن کرد.

سال 631 میلادی " سوان جانگ" وارد معبد " نا لان تو" شد و در آنجا پنج سال تحصیل کرد و همه آثار کلاسیک عبارات کتب مقدس بودایی را خواند. بعد برای تحصیل به مدت شش سال به مناطق مختلف هندوستان سفر کرد و دانش او به سطح بسیار بالایی رسید و یکی از عالی ترین دانشمندان مذهب بودا شد. در یک مجمع مبحث تئوری در هندوستان، " سوان جانگ" به عنوان رئیس مجمع به سوالات سخت همه پیروان مذهب بودا پاسخ داد و از آن وقت در محافل مذهب بودا شهرت یافت .

بهار سال 643 " سوان جانگ" به میهن بازگشت و عبارات کتب مقدس بودایی و مجسمه های بودایی را که وی در این سالها جمع کرده بود ، همراه آورد . " تانگ تایی جونگ" امپراتور چین آن وقت برای استقبال از وی کسانی را فرستاد. " سوان جانگ" درخواست امپراتور برای پذیرفتن مقام را رد کرد و در معبد " هونگ فو" " چان آن" اقامت گزید . در پشتیبانی " تانگ تایی جونگ" ، وی راهب های عالی و دانشمندان سراسر کشور را جمع کرد و کار ترجمه 19 ساله را آغاز کرد.


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی