خیمه شب بازی

خیمه شب بازی استان " سان سی " واقع در شمال چین از لحاظ سبک هنری و فناوری صنعتی شبیه خیمه شب بازی استان " شن سی " است . سبک عروسک استان " شان سی " ساده و بی آلایش است . ضمن نمایش ، بازیگران در پشت خیمه با چوب ها عروسک را کنترل کرده و نمایش می دهند . معمولان نمایشگران آوازخوانی می کنند . به غیر از نورپردازی ، موسیقی و دکور این نمایش بسیار دیدنی است .


خیمه شب بازی


مردم برای تزیین لباس عروسک ها و لوازم روی صحنه از نقاشی های سنتی استفاده می کنند . خیمه شب بازی و اپراهای محلی دو هنر دارای تاثیرات متقابل بریکدیگر محسوب می شود . آهنگ پر طنین ضمن آوازخوانی در خیمه شب بازی دارای ویژگی های محلی و مردمی است. بسیاری اپراهای جدید مناطق از آهنگ خیمه شب بازی برگرفته شده است .

خیمه شب بازی

خیمه شب بازی در پیشرفت هنر و فرهنگ چین و کشورهای دیگر نقش شایسته ای ایفا کرده است . نمایش خیمه شب بازی چین با سایه ها برای ساخت فیلم و کاریکاتور در دوران معاصر نقش هدایتگر و راهنما ایفا کرده است . شخصیت های نامدار فرهنگی جهان مانند " گوته " و " چاپلین " هنر خیمه شب بازی چین را عالی ارزیابی کرده اند .عروسک های چرمی ظریف نه تنها در نمایش خیمه شب بازی مورد استفاده قرار می گیرد ، بلکه اسباب بازی هستند و می توان به عنوان کالای تزئینی از آنها بهره گرفت . این عروسک ها به سبب سادگی و ظرافت آنها در بسیاری نمایشگاه ها و کلکسیون ها به نمایش درامده و هنرمندان زیادی به جمع آوری آنها پرداخته اند .


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی