اسباب بازی گلی (3)

یشرفت و توسعه اسباب بازی گلی شهرستان " جون " استان "خه نن" در مرکزچین با آداب و رسوم محلی ارتباط دارد . اسباب بازی گلی آن محل " نی گو گو "، " جی جی گو گو " و " گو گو جیر" ( جوجه ) نام دارد . هر سال در ایام عیدسنتی چین مانند عید فانوس ( 15ماه اول به تقویم کشاورزی) ، و 15عید مردها 15 ماه هفتم در بازار مکاره تعداد زیادی از این اسباب بازیها به فروش می رسد و زنان روستایی که بعد از ازدواج بچه دار نشده اند و خواستار فرزندان بیشتر هستند این اسباب بازی ها را می خرند .

اساب بازی گلی شهرستان "جون "بطور عمده کار دستی است که به کمک چوب نازک حکاکی و بعد از خشک شدن رنگرزی می شود . معمولا زمینه آنها رنگ های سیاه ، قهوه ای یا قرمز داشته و با رنگ های گل سرخ ، زردسبز و سفید آرایش می دهند ، رنگ های آن ساده و بی پیرایه و شکل آن کلاسیکو مضمون آن متنوع است .

اسباب بازی گلی (3)

در این نقشه 8 فرشته در افسانه های چین مانند " هان شیان جی " ، "جان گوا لائو " ساده لوح و کودکانه به نظر می رسد . بخصوص "جان گوا لائو" که برعکس سوار خر شده و اثری مضحک است . رنگاثر ساده و بی پیرایه و روشن است . مجسمه های هشت فرشته در میان مردم گوناگون است و طبق سلیقه هنرمندان درست می شود ، آنها ژست جدی خدا یان را ندارند و شبیه روستاییان هستد.اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی