"لو"

"لو" یکی از آلات موسیقی سنتی ضربه ای چین است که شکل یک صفحه قوسی برنجی گرد دارد و در جائی ثابت میشود و یا در درست نوازند قرار می گیرد . نوازنده باچکش چوبی بر "لو" می کوبد و بر اثر آن ارتعاش صدا بلند می شود .

"لو" در ارکستر ملی چین جایگاه مهمی در اشغال داشته و بطور گسترده در ارکستر ملی ،گروه نوازی آلات موسیقی مردمی و انواع اپراهاو رقص و آوازها و همچنین دراجتماعات و مسابقات قایقرانی ،سیرک و غیره مورد استفاده قرار می گیرد . اقلیتهای ملی در نواحی جنوب باختری چین قبل از دیگر ملیتها از "لو" استفاه می کردند.

"لو"

حدود قرن دوم قبل از میلاد ،بدنبال تبادلات روزافزون فرهنگی بین ملیتها، "لو"ی برنجی بتدریج در نواحی داخلی چین رواج یافت .درآنزمان این آلت موسیقی بیشتر در جنگ ها و درگیری ها بکار میرفت . فرماندهان با این "لو"ی برنجی به ارتش فرمان می دادند .

یک اصطلاح نظامی در چین باستانی موجود بودمبنی بر اینکه با به صدا در آوردن "طلا" سربازان جمع میشوندمقصود از . "طلا" "لو"ی برنجی بود. درسالیان دراز بعلت تفاوت مکانی و موارد کاربرد این آلت موسیقی بیش از 30 نوع "لو"بوجود آمده است ودرمیان آنها "لو"ی بزرگ و "لو"ی کوچک همواره متداول بوده است .

"لو"ی بزرگ ازنظر حجم از دیگر سازهای مشابه بزرگتر است . قطر آن درحدود 30تا 100 سانتیمتر است وصدای آن رسا ،بلند ،عمیق و پرطنین و درعین حال کیفیت صوت آن ملایم وطنین دار است .

در ارکستر بزرگ "لو"ی بزرگ نقش شادکردن محیط و تشدید ریتم و در اپرا و درام نقش برجسته کردن خصوصیت اخلاق رلها دارد. "لوی کوچک " که قطر آن 21 تا 5/ 22سانتیمتر است ،به "لوی کوچک "باصدای بلند ،متوسط و بم تقسیم میشود.

"لوی کوچک ساز موسیقی است که در اپرای پکن و اپراهای محلی و تاترو درام و رقص مردمی مورد استفاده گسترده می باشد .

حال به آهنگی تحت عنوان"صید ماهی "توجه فرمائید.اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی