گائو وی جیه

گائو وی جیه

گائو وی جیه از آهنگسازان مشهور چین سال 1960 میلادی از انستیتوی موسیقی استان "سی چوان" در غرب چین فارغ التحصیل شد. وی قبلاً ریاست بخش رشته آهنگسازی انستیتوی موسیقی "سی چوان" و انستیتوی مرکزی موسیقی چین را بر عهده داشت و یکی از مولفان مجله "موسیقی خلق " بوده است.

سال 1983میلادی، وی انجمن پژوهش خلق آهنگسازان - اولین گروه موسیقی معاصر چین را تاسیس کرد و ریاست آن را برعهده گرفت. اکنون وی استاد انستیتوی مرکزی موسیقی چین، مجری ویژه پروژه پژوهشگاه این انستیتو، استاد افتخاری دانشگاه "ین بیان" و دانشگاه "سینسیناتی" آمریکا و از مؤلفین مجلات "موسیقی چین" و "علوم موسیقی چین" است.

آثار "گائو وی جیه" در داخل و خارج چین به معرض نمایش گذارده و چاپ شده و بسیاری جوایز زیاد داخلی چین و بین المللی را کسب کرده است. آثار عمده وی "روزگار گذشته علفزارها"(موسیقی سمفونی)، "مهمانی شام در کاخ شو" (موسیقی سازهای بادی و زهی)، "شب پاییز" (آهنگ پیانو)، "خاطره اسب سفید"(موسیقی ساز ار هو و بادی) و غیره است.

"گائو وی جیه" به عنوان یک استاد در زمان تدریس گروه زیادی از مستعدان موسیقی را پرورش داده و شاگردان وی در مسابقات داخلی و خارجی جوایزی احراز کرده اند. "گائو" از شماری کشورها و مناطق جهان مانند نیوزیلند، کره جنوبی، فرانسه، انگلیس، آمریکا، هلند، مکزیک، تایوان و هنگ کنگ دیدار کرده و در همایش های آکادمیک، جشنواره های موسیقی و سمینارهای مختلف شرکت کرده و به عنوان داور در مسابقات موسیقی حضور یافته و آثار موسیقی خود را نمایش داده است. وی از حقوق ویژه دولتی از سوی شورای دولتی چین بهره مند است. نام "گائو وی جیه" در فهرست فرهنگ بین المللی و موسیقی دانان" کمبرج انگلیس ثبت شده است.

《"یوان منگ"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی