وانگ لو بین

وانگ لو بین

"وانگ لو بین" (1913- 1996 میلادی) توزیع کننده مشهور موسیقی های ملیتی غرب چین، شاه ترانه های معاصر چین خوانده می شود. وی ژانویه سال 1913در شهر بیجینگ متولد شد. سال 1919 به مناسبت "جنبش فرهنگ جدید" چین، "وانگ" ترانه های سنتی چین را آموخت و نیز آشنایی با موسیقی های غربی و ژاپنی را آغاز کرد. سال 1931، وارد دانشگاه تربیت معلم پکن شد و در رشته هنری را تحصیل کرد. در دانشگاه از طرف خانم "هورواز" روسی مورد آموزش موسیقی و پیانو قرار گرفت.

سال 1937، به گروه خدمات جبهه شمال غربی چین به ریاست "دین لینگ"نوسنده مشهور چین ملحق شد. در زمان جنگ، ترانه های مشهوری مانند "ترانه شستشوی لباس"، "همشهری ها در میدان جنگ"، "صدای آواز فن لین دو" را خلق کرد. بهار سال 1938، گروه خدمات مذکور ،افرادی از جمله "شیائو جون" نویسنده ، "ساکه" شاعر، "وانگ لو بین" و "جو نان شین" از موسیقیدانان را برای مأموریتی به منطقه سینگ کیانگ چین اعزام کرد. "وانگ" در غرب چین با ترانه های ملیتی منطقه آشنا و شیفته موسیقی زیبا و دلربای آن شد.

از آن به بعد، "وانگ" برای جمع آوری ترانه های ملیتی تلاش کرد. پس از سالها تلاش، بسیاری ترانه های مردمی ملیتهای چین را جمع آوری کرد . برای نمونه "برداشتن گائی تئو شما (یک تکه ابریشم سرخ رنگ که روی سر عروس می نهند) "، "آهنگ رقص کاشیکه"، "آهنگ رقص جوانی"، "آلاموخان"، "هلال بالا آمد"، "یلالا" از ملیت اویغور، "آوارگی"، "منتظر تو تا فردا"، "فردی در میان گله ها برای تو دلتنگ می شود"، "مایلا"، "دود آشپزخانه در عصر"، "دوتار و مریم"، "عصر" از ملیت قزاق و غیره، این موسیقی های گوشنواز و زیبا تا امروز ارزش عالی خود را حفظ کرده است.

"وانگ لو بین" به هنگام کار، موسیقی های ملیتی زیادی را نیز اصلاح کرد. برای نمونه، ترانه "در منطقه دور" که "وانگ" طبق "پیشانی سفید " اصلاح کرده در دهه های گذشته مورد پسند و استقبال مردم قرار می گیرد.

《"آهنگ رقص جوانی"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی