نیه ار

نیه ار

"نیه ار" (سال 1912 - سال 1935 میلادی) آهنگساز مشهور چین است.

"نیه ار" 14 فوریه سال 1912 میلادی در شهر "کونمین" استان "یو نن" در جنوب غرب چین متولد شد. سال 1918، در دبستان تابع آموزشگاه تربیت معلم این شهر بسیار خوب تحصیل کرد. وی به موسیقی بسیار علاقه داشت و در حین تحصیل از موسیقی دانان نواختن سازهای ملیتی مانند فلوت خیزرانی و سه تار را آموخت و با موسیقی های سنتی آشنا شد. سال 1925 ، به دبیرستان اول ائتلافی استان "یون نن "راه یافت و سال 1927 به اتفاق دوستان خود انجمن موسیقی "جیو جیو" را تشکیل داده و فعالیت خود در محافل موسیقی را آغاز کرد.

سال 1930 ، به اتحادیه ضد امپریالیسم " شهر شانگهای پیوست. آوریل سال 1932، با "تیان خان" نویسنده و شاعر جناح چپ آشنا شد و ارتباط خود با محافل فرهنگی و هنری جناح چپ را برقرار کرد. دوستی و همکاری بین او و "تیان خان" در فعالیت هنری وی تاثیرات عمیقی داشت.

سپس، وی در شرکت فیلمبرداری "لیان هوا" شانگهای مشغول کار شد و با شوق و ذوق زیاد به خلق و ارزیابی آثار موسیقی، اپرا، فیلم و غیره مبادرت ورزید.

سال 1933، "نیه ار" دستآوردهای اولیه در خلق موسیقی را حاصل و ترانه های "استخراج معادن" و "فروش روزنامه" را خلق کرد. آوریل سال 1934، به شرکت موسیقی "بائو دائی" ملحق شد و به اتفاق "ژن گوان" ریاست بخش موسیقی این شرکت را برعهده گرفت. در همین سال، ترانه هایی مانند "خیابان بزرگ"، "پیشگام " ، "ترانه فارغ التحصیلی" ، "زنان جدید" و آهنگهایی ملیتی چون "رقص مارهای طلایی" و "دریاچه سبز در صبح فصل بهار" را خلق کرد. وی سال 1935 ترانه های مشهور از جمله سرود ملی جمهوری خلق چین را خلق کرد.

18 آوریل سال 1935، "نیه ار" وارد ژاپن شد و با اوضاع موسیقی، اپرا و فیلمهای ژاپنی آشنا شده و آنها را بررسی کرد. وی همچنین پیشرفت های جدید موسیقی چین را به محافل موسیقی ژاپن منتقل کرد. 17 ژوئیه همین سال وی بر اثر یک حادثه جان باخت ، در حالی که تنها 23 سال داشت.

"نیه ار" تنها حدود دو سال در زمینه موسیقی فعالیت کرد. اما آثار موسیقی مشهور زیادی خلق کرد.

《"سرود ملی چین"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی