ین لیانگ کونگ

ین لیانگ کونگ

"ین لیانگ کونگ" معاون انجمن موسیقی دانان ، مدیر انجمن رهبری آوازخوانی گروهی و رهبر گروه مرکزی موسیقی چین است. وی سال 1923 در شهر "وو هان" متولد شد . سال 1938 در زمان جنبش مقاومت با اشغال ژاپن فعالیت خود در زمینه رهبری موسیقی را آغاز کرد. سال 1940، برنامه "آوازخوانی رودخانه زرد" گروه بازیگران تآتر کودکان تحت رهبری وی برای اولین بار به معرض نمایش گذارده شد. سال 1942 وی وارد دانشکده آهنگسازی تئوری شد و از استاد "جیانگ دینگ سین" و استاد "وو با چائو" رهبری موسیقی را آموخت. پس از فارغ التحصیل شدن در سال 1947، برای آهنگسازی تئوری و تدریس رهبری موسیقی وارد دانشگاه انستیتوی موسیقی چین هنگ کنگ شد.

پس از تاسیس جمهوری خلق چین در سال 1949، "ین لیانگ کونگ" به عنوان استاد انستیتوی مرکزی موسیقی و رهبر آوازخوانی گروهی جوانان این انستیتو کار کرد و در سال 1952، رهبر آوازخوانی دسته جمعی گروه مرکزی آواز و رقص چین شد. سال 1954، وی برای تحصیل کارشناسی ارشد در رشته رهبری موسیقی وارد انستیتوی موسیقی "تچایکوفسکی" شوروی سابق شد. پس از بازگشت به کشور در سال 1958 رهبری گروه مرکزی آوازخوانی جمعی چین را برعهده گرفت.

سال 1983، کمیته یادبود "کودالی" (موسیقی دان مشهور مجارستان) به منظور تقدیر از وی در معرفی آثار "کودالی" گواهی نامه و نشانه یادبود به وی اعطا شد. وی همچنین در جشنواره های موسیقی داخلی و خارجی جوایز زیادی از ان خود کرد.

"ین لیانگ کونگ" از آمریکای شمالی، آسیای جنوب شرقی و تایوان و هنگ کنگ چین دیدار کرد و به عنوان رهبر موسیقی برنامه اجرای کرد و در کنفرانسها شرکت نمود. وی یکی از بنیانگذاران امور آوازخوانی تخصصی چین محسوب می شود.


《"آوازخوانی رودخانه زرد"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی