پیائو دونگ شنگ

پیائو دونگ شنگ

قای "پیائو دونگ شنگ" سال 1934 میلادی در شهر "شن یانگ" استان "لیائو نینگ" در شمال شرق چین متولد شد. سال 1949، به کارهای ادبی و هنری مبادرت ورزیده و سپس برای تحصیل وارد انستیتوی ادبیات و هنرهای شمال شرقی "لو شون" شد. وی اکنون ریاست انجمن موسیقی بادی و زهی ملیتی چین ، معاونت انجمن صدا و سیمای چین، معاونت کمیته ارزیابی صلاحیت استخدام کارمندان هنری وزارت فرهنگ چین و غیره را برعهده دارد.

وی در زمینه موسیقی در بیش از 50 سال گذشته، عمدتاً رهبری گروه موسیقی سازهای بادی و زهی را برعهده داشته است. وی در جشنواره ها و کنسرتهای موسیقی بزرگ مختلف گروه های موسیقی زیاد را رهبری کرده و از بیش از 10 کشور و منطقه جهان دیدار کرده است.

"پیائو دونگ شنگ" ضمن رهبری موسیقی ، همچنین به خلق موسیقی ملیتی و تحقیق تئوری موسیقی پرداخته است. وی آثار مشهور زیادی مانند "افسانه الهه گل صد اشرفی"، "جشن پیروزی" و " تمجید چین" را خلق کرده، در سنگاپور، تایوان و بیجینگ کنسرت آثار شخصی برگزار کرده و در سالهای اخیر در نشریات موسیقی زیادی مانند موسیقی مردم و روزنامه هفتگی موسیقی مقالات، تفسیرها و تزهایی را منتشر کرده است.

سال 1993، وزارت فرهنگ چین وی را کارشناسی با خدمات برجسته در زمینه ادبی و هنری معرفی کرد. وی از حقوق ویژه دولتی از سوی شورای دولتی چین بهره مند است.

《"گل زیبا و ماه کامل"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی