هو بین شو

هو بین شو

"هو بین شو" یکی از رهبران موسیقی ممتاز در محافل موسیقی چین است. وی سال 1955 میلادی وارد کلاس جوانان استیتوی مرکزی موسیقی چین شده و در سال 1958 به کلاس کارشناسی سازهای بادی و زهی این مرکز راه یافت. سال 1959، به علت برتری های خود، به کلاس کارشناسان ساز "oboe" چک اعزام شد. در سال 1963، با نمرات عالی فارغ التحصیل شد و سپس به عنوان نوازنده ساز "oboe" در گروه مرکزی موسیقی سمفونی چین فعالیت کرد.

وی در هفت گروه موسیقی کشوری به عنوان رهبر موسیقی دائمی و استاد هنری کار کرده است.

وی در تهیه برنامه موسیقی سیمفونی "شا جیا بانگ" و دو اپرای بیجینگ شرکت کرد. وی گروه موسیقی سیمفونی و صدای سازهای ملیتی را به هم آمیخت که نوآوری و توسعه شایانی در تاریخ اپرای چین محسوب می شود.

به علت دستآوردهای ممتاز "هو بین شو" در زمینه رهبری موسیقی ، وزارت فرهنگ چین جایزه رهبری موسیقی برتر چین را به وی اعطا کرد. وی همچنین در نمایشهای بزرگ هنری به عنوان رهبر موسیقی برنامه اجرا کرده است. سال 1995، وی جایزه ویژه رهبری موسیقی گرامافون طلایی را از آن خود کرد.

ریتم رهبری وی بسیار دقیق و عملکرد وی عالی است. به ویژه وی الهام احساسات نوازندگان را خوب درک می کند. از آثار موسیقی تحت رهبری وی می توان به "مراسم تاسیس کشور"، "آویزان فانوس سرخ"، "تمجید سلسله چینگ" و غیره اشاره کرد.

"هو بین شو" همآهنگی با نوازندگان را بخوبی می داند و سازهای ملیتی چین را در نهایت توانمندی زموده است. وی روند آموزش گروه ملیتی و هنر نواختن جمعی را به سطح جدیدی ارتقا داده است . این امر باعث شده است که برابری سطح هنری رهبری موسیقی ملیتی با هنر رهبری موسیقی جهانی یکسان شود. این از جمله خدمات بزرگ او در زمینه رهبری موسیقی ملیتی و از اهداف وی محسوب می شود.

سال 1999، "هو" در رأس هیات گروه مرکزی موسیقی چین برای اجرای برنامه به 17 شهر آمریکا سفر کرد و با همکاری با موسیقی دانان مشهور جهان در سالن موسیقی "کرنگیه" آهنگ رؤیای بهار را اجرا کرد و موفقیتهایی حاصل کرد.

"هو بین شو" از سال 1997 تا سال 2000 مدیر کلی و رهبری ارشد گروه موسیقی چین سنگاپور را برعهده گرفت که امری بی سابقه بود. در دوره تصدی خود، در راس این گروه در شهرها و مناطق مختلف چین برنامه اجرا کرد و موفقیتهایی حاصل نمود.

《"آهنگ رقص پی سیو"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی