چن سیه یانگچن سیه یانگ

چن سیه یانگ" سال 1953 وارد دبیرستان وابسته به انستیتوی موسیقی شد. وی ابتدا نواختن پیانو را آموخت، سپس وارد کلاس آهنگسازی شد. در سال 1960 میلادی، وارد دانشکده رهبری موسیقی شده و از استاد "هوان شیائو تون" رهبری موسیقی را آموخت. پس از فارغ التحصیل شدن در سال 1965 رهبری دائمی موسیقی گروه باله شانگهای را برعهده گرفت.از دهه 70 قرن بیستم، برای اجرای برنامه به همراه چند هیئت از کره شمالی، ژاپن، کانادا و فرانسه دیدار کرد.

سال 1981، بنابه دعوت ، "چن سیه یانگ" به آمریکا سفر کرده و در دانشگاه "یاله" از استاد "اتو مولر" رهبری موسیقی را آموخت.بعد از آن، با گروه مدرن نواختن موسیقی نیویورک، گروه سمفونی "بروکلین" و گروه موسیقی سمفونی "هونولولو" همکاری کرده و آثار موسیقی آهنگسازان چین را به آمریکا معرفی کرد.

سال 1982، در جشنواره رهبری موسیقی "اسبون" آمریکا نمایش داد و به موفقیت هایی نائل آمد. بعد از آن وی در بسیاری گروههای موسیقی رهبری موسیقی را برعهده گرفت.

سال 1985، "چن سیه یانگ" به کشورها و مناطق مختلف جهان از جمله شوروی ، ژاپن، اسکاتلند ، استالیا، سوئیس، هنگ کنگ، کره شمالی، کره جنوبی، مکائو، آمریکا، تایلند، سنگاپور، استرالیا و آلمان سفر کرده و در جشنواره ها و کنسرتهای موسیقی گروه موسیقی محلی را رهبری کرده و مورد ارزیابی عالی قرار گرفت.

"چن سیه یانگ" جوایز زیاد در رشته موسیقی را از آن خود کرده و نام وی در فهرست موسیقی دانان مشهور جهان منتشره مرکز بین المللی تألیف زندگی نامه های "کمبرج" انگلیس ثبت شده است.

"چن سیه یانگ" اکنون از رهبران درجه یک موسیقی چین بوده و مدیر کل ارشد گروه موسیقی سمفونی شانگهای، معاون رییس انجمن موسیقیدانان شانگهای، دبیر انجمن موسیقیدانان چین و رییس انجمن دوستداران موسیقی سمفونی شانگهای است.

《"رودخانه یالو جانگ بو"》
اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی