تانگ تسان

تانگ تسان

خانم "تانگ تسان" اهل شهر "جو جئو" استان "هو نن" در جنوب چین در انستیتوی موسیقی "وو هان" موسیقی آواز آموخت. پس از فارغ التحصیل شدن وارد گروه آواز و رقص چین شده و یک بازیگر تک خوان شد.

وی در مسابقه نهایی آوازخوانی ملیتی رده بندی تخصصی هفتمین مسابقات تلویزیونی خوانندگان جوان چین جایزه خوانده برتر و در پنجمین مسابقات تلویزیونی جام "کان جیا" موسیقی چین با خواندن ترانه ای با عنوان "برآورده شدن آرزوی خوش جوایز دیگری را از آن خود کرد.

تابستان سال 1998، سیلاب های بزرگ در برخی مناطق چین به وقوع پیوست. "تانگ تسان" در شبنشینی رفاهی برای کمک به مصیبت دیدگان سیلاب که به ابتکار تلویزیون مرکزی چین برگزار شد و نمایش هایی برای ابراز همدردی با مردم مناطق سیل زده از جمله "هو نن"، "هو به" و جیانگ سی" شرکت کرده و کمکهای زیاد را در اختیار مردم سیل زده گذاشته است.

"تانگ تسان" ضمن مشارکت در فعالیتهای گروه آواز و رقص چین، مکرراً در شب نشینی ها و فعالیتهای رفاهی اجتماعی حضور داشت . وی همچنین همراه گروه هنری "شین لیان شین" برای عرض سلام و تهنیت به مناطق فقیر چین مانند "هوای آن"، "کونگ مینگ" و "لهاسا" رفت و در نمایشهای رفاهی جهت جمع آوری اعانات برای پروژه "امید" شرکت و به آموزش کودکانی که از تحصیل در مدارس محروم هستند مبادرت ورزید.

سال 1999، "تانگ تسان" در شب نشینی هنری سال نو، با همکاری آقای "هوا فنگ" ترانه ای با عنوان "خوشبختی به هنگام باز کردن در" را خواند و برنامه "ام تی وی" (آوازخوانی در تلویزیون) را درست کرد. این ترانه مدت طولانی در رده بندی ترانه های چین در جایگاه مقدم قرار داشت و در کانالهای تلویزیونی سراسر چین پخش شد. سال 2000، وی در جشنواره استقبال از قرن و هزاره جدید در برج یاد بود هزاره و شب نشینی عید بهار چین بار دیگر این ترانه را خواند که مورد تمجید محافل مختلف قرار گرفت.

به منظور گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین در سال 1999، خانم "تانگ چان" ترانه "آرزو برای میهن " را که "منگ چنگ یون" خلق کرده است خواند. پس از پخش این ترانه در تلویزیون های استانها و شهرهای چین وی مورد پسند مردم قرار گرفت. وی با خواندن این ترانه در مسابقه آوازخوانی گرامیداشت پنجاهمین سالگرد چین نو جایزه گرفت و جایزه طلایی آثار تلویزیونی جشنواره "جین این" را کسب کرد.

وی با خواندن ترانه "آرزو کردن برای میهن" در مسابقات موسیقی به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین در جشنواره تلویزیونی "جین این" جایزه اثر موسیقی برتر را از آن خود کرد.

سال 2000، خانم "تانگ تسان" ترانه های مشهور زیادی از جمله "سعادت پایدار" و "زیبایی زادبوم" را خوانده که مورد پسند مردم قرار گرفته است. رسانه های مطبوعاتی چین وی را خواننده برجسته ترانه های ملیتی جدید چین می دانند.

سال 2001، "تانگ تسان" در مسابقات خوانندگان و مسابقات هنری رادیویی به ابتکار اداره کل رادیو، فیلم و تلویزیون چین جایزه یکی از ده خواننده برتر را از آن خود کرد.

《"آرزو کردن برای میهن"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی