لئو جی هون

لئو جی هون

"لئو جی هون" خواننده صدای بم ، هنرپیشه درجه یک کشور است که در سالهای اخیر در محافل موسیقی چین بسیار فعال بوده است. وی از حقوق ویژه شورای دولتی چین بهره مند است.

"لئو جی هون" سال 1982 از رشته موسیقی انستیتوی موسیقی "شی آن" فارغ التحصیل شد. پس از فارغ التصیل شدن وی در انستیتوی موسیقی تربیت معلم "لان جو" به تدریس پرداخت. سال 1985 وارد گروه آواز و رقص استان "گان سو" و سال 1989 به عنوان خوانده تک خوانی وارد گروه آواز و رقص بخش سیاسی نیروی دریایی شد.

"لئو" سه بار در مسابقات موسیقی استان "گان سو" مقام اول را کسب کرد. در مسابقه خوانندگان "جام جین لون" سراسر چین جایزه نقره و در پنجمین مسابقه خوانندگان جوان "جام وو جو" سراسر چین در گروه آوازخوانی تخصصی ملیتی مقام دوم و همچنین در مسابقه آوازخوانی ملیتی که وزارت فرهنگ چین برگزار کرد مقام اول را به دست آورد و در مسابقه آوازخوانی جدید رادیویی در سال 1995 جایزه طلایی از سوی دولت چین را کسب کرد.

در سال های اخیر، وی همچنان جوایزی را از آن خود کرده و برای فیلمها و سریالها از جمله "سه کشور"، "امپراتور تانگ مینگ" ترانه هایی خوانده که در داخل چین بسیار رواج یافته است. آوازخوانی "لئو" با شوق و احساسات و فراگیری سبکهای ملیتهای مختلف، جذابیت و دلربایی زیادی دارد.

وی با همکاری با دو خواننده "دونگ تیه شین" و "ین وی ون" در مسابقات آوازخوانی تلویزیونی سال 2001 جایزه طلایی احراز کرد. سال 2003، دومین دور جایزه گرامافون طلایی از آن خود کرد.

"لئو جی هون" بارها به نمایندگی از دولت و ارتش چین از کشورهایی مانند آلمان، روسیه، فیلیپین، تایلند و آمریکا دیدار کرده و مورد پسند مردم قرار گرفته است.

《"آرامش کشور و ثبات مردم"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی