گو لان این

گو لان این

خانم "گو لان این" خواننده مشهور خواننده صدای بم چین دسامبر سال 1930 در یک خانواده فقیر شهرستان "پینگ یائو" استان "شن سی" متولد شد. وی از شش سالگی اپرای سنتی استان "شن سی" را آموخته و در 7 سالگی پا به عرصه نمایش گذارد. بعد از آن وی بیش از یکصد اپرای سنتی چین را نمایش داد.

پاییز سال 1946، وی به گروه هنری دانشگاه ائتلاف شمال چین پیوسته و امور جدید اپرای خود را آغاز کرد.

سال 1947، "گو لان این" در دانشکده اپرای دانشگاه ائتلافی شمال چین تحصیل کرد و نمایش داد. آوریل سال 1949، وی همراه هیات نمایندگی جوانان چین در دومین جشنواره جهانی صلح و دوستی دانشجویان جوان در مجارستان شرکت کرد و با خواندن "ترانه آزادی زنان" جایزه گرفت.

پس از تاسیس جمهوری خلق چین در سال 1949، وی به عنوان بازیگر مهم در تآتر آواز و رقص وابسته انستیتوی مرکزی اپرا، انستیتوی مرکزی آزمایشی تآتر و انستیتوی آواز و رقص چین فعالیت کرد و عضو چهارمین اتحادیه فرهنگی چین و عضو دومین و سومین انجمن موسیقی دانان چین را برعهده گرفت. وی در صحنه تأتر نقش های هنری زیادی را ایفا کرده و مورد پسند مردم چین قرار گرفته و به نماینده تآتر جدید چین مبدل شده است. وی همچنین به عنوان سفیر هنری چین از 20 کشور از جمله شوروی، رومانی، لهستان ،استرالیا و ژاپن دیدار کرده و برای تبادلات فرهنگی چین و کشورهای خارجی سهم شایانی ادا کرده است.

سال 1982، "گو لان این" از نمایش خود منصرف شد و در انستیتوی موسیقی چین به تدریس پرداخت. سال 1986، وی در استان "گوانگ دونگ" مدرسه هنری "گو لان این" را تاسیس کرد و ریاست این مدرسه را برعهده داشت. در سال 1989، وی جایزه طلایی نخستین دوره صفحه گرامافون را از آن خود کرد.

صدای خانم "گو لان این" بسیار زیبا و گوشنواز بوده و دلربایی و ویژگی های ملیتی دارد. به علت تلاش و پشتکاری ، وی در زمینه آوازخوانی بسیار ماهر بوده و برای ایجاد سیستم اپرای جدید چین سهم ابداعی ادا کرده است. آثار برتر وی: ترانه آزادی زنان، خواهان صلح بودن، "نن نی ون"، "سیو جین بیان"، "میهن من" ، "آبها و کوهها" و غیره است.

《"میهن من"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی