چنگ جی

چنگ جی

آقای "چنگ جی" خواننده مشهور صدای بم چین و عضو انجمن موسیقی دانان چین و بازیگر درجه یک گروه آواز و رقص بخش کل سیاسی ارتش آزادیبخش خلق چین است. وی سال 1946 متولد شد و سال 1962 وارد ارتش آزادیبخش خلق چین شد و 1965 به گروه آواز و رقص بخش کل سیاسی ارتش پیوست. سال 1983 از رشته اپرای انستیتوی مرکزی موسیقی چین فارع التحصیل شد و نزد استاد "شن شیانگ" موسیقی دان مشهور چین آوازخوانی را آموخت.

صدای وی رسا و زیبا و گوشنواز است. وی شیوه آوازخوانی سنتی ایتالیا را فراگرفته و در کنترل صدا مهارت زیاد داشته و استفاده از شیوه علمی تولید صدا در ترانه های هنری و مردمی با سبکهای مختلف به ویژه ترانه های ملیتی چین را خوب می داند. وی مکرراً در نمایش های بزرگ داخلی چین به عنوان تک خوان و رهبر خوانندگان حضور یافته و مورد ارزیابی مثبت کارشناسان و تماشاگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

خانم"بوری بچی" یکی از 10 خواننده اول زن جهان و رییس تآتر نیویورک آمریکا وی را خواننده ای نادر با صدای بم می داند. بسیاری کارشناسان موسیقی دیگر نیز وی را عالی ارزیابی کردند. روزنامه نیویورک تایمز وی را خواننده برتر شرق و جهان خواند.

در سالهای اخیر، "چنگ جی" به عنوان هنرمند چین مکرراً برای نمایش به مناطق مختلف جهان سفر کرده و در شهرهای "شانگهای"، "بیجینگ"، "شن جن" ، هنگ کنگ" و غیره کنسرت شخصی برگزار کرده است.

《"خورشید من"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی