جو شیائو ین

جو شیائو ین

خانم "جو شیائو ین" خواننده دارای صدای بم "هوا چیانگ" و کارشناس آموزش و پرورش موسیقی چین است . وی استاد دائمی انستیتوی موسیقی شانگهای می باشد.

"جو" سال 1918 در یک خانواده بازرگان متولد شد. پدر وی یک موسسه دار روشنفکر بود و به موسیقی علاقه زیادی داشت. تحت تأثیرات پدر، "جو" از کودکی به موسیقی علاقه زیادی پیدا کرد.

سپتامبر سال 1935، "جو شیائو ین" برای آموزش آوازخوانی وارد آموزشگاه موسیقی دولتی شانگهای شد. سال 1937، جنگ مقاومت چین با ژاپن آغاز شد و وی مجبور شد تحصیل را پایان داده و به زادگاهش بازگردد.

پایال سال 1938، "جو" به پاریس سفر کرده و با "چی ار پین" آهنگساز مشهور آشنا شد. با کمک "چی" وی برای تحصیل وارد انستیتوی روسیه در پاریس شد. پس از 7 سال تلاش در اکتبر سال 1945، وی سر انجام در صحنه تآتر ملی پاریس پا به نمایش گذارده و با مهارت زیاد و صدای گوشنواز نظر تماشاگران خرده گیر فرانسه را جلب کرد. سپس، وی برای شرکت در کنسرت "بهار پراگ به چک دعوت شد. وی در این نمایش به موفقیت بزرگی نائل آمد و "بلبل چین" نام گرفت.

اکتبر سال 1947، وی برای خدمت به میهن به چین بازگشت. در آن زمان، چین تحت حکمفرمای حزب "گو مین دانگ" قرار گرفت و زندگی مردم بسیار سخت بود. وی در این شرایط برای دانشجویان ترقی خواه برنامه های زیادی اجرا کرد.

سال 1949، جمهوری خلق چین تاسیس شد، خانم "جو شیائو ین" نیز زندگی جدیدش را آغاز کرد. وی به عنوان استاد رشته موسیقی انستیتوی موسیقی شانگهای استخدام و زندگی آموزش وی آغاز گردید.

به منظور توسعه امور تآتر و پرورش بازیگران تآتر چین و تقویت تبادلات و همکاری بین المللی در زمینه فرهنگ موسیقی، ماه مه سال 1988، "جو شیائو ین" در انستیتوی موسیقی شانگهای مرکز تأتر "جو شیائو ین" را تاسیس کرد. سال 1989، این مرکز برنامه تأتر"ریگولوتو" را نمایش داده و موفقیت حاصل کرد.

سال 1984، چهار شاگرد "جو شیائو ین" در مسابقات بین المللی موسیقی ون اتریش سه جایزه طلایی و یک جایزه نقره ای را کسب کردند. این رویداد مورد توجه زیاد محافل موسیقی جهان قرار گرفت.

در 50 سال گذشته، خوانندگان زیادی که "جو" آنان را پرورش داده اند، بارها در مسابقات موسیقی داخلی و بین المللی جایزه گرفته و افتخارات زیادی برای چین کسب کرده اند.

اکنون نیروهای مستعد موسیقی از جمله "لیائو یونگ چانگ"، "جانگ جیان یی" و "گائو من هوا" که "جو" پرورش داده است، در آموزشگاههای عالی داخلی تدریس می کنند ویا در حال اجرای برنامه در داخل و خارج هستند.

《"ترانه دیوار چین"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی