هو سونگ هوا

هو سونگ هوا

هو سونگ هوا" خواننده مشهور چین است.

سال 1930 میلادی در شهر بیجینگ متولد شد. وی در جوانی با خواندن دو ترانه "سن جی ده ما" و "برداشت محصولات فراوان" شهرت یافت.. از سال 1952، وی اجرای برنامه در گروه مرکزی آواز و رقص ملیتی چین را آغاز کرد.

"هو سونگ هوا" مدتها به ترانه های اقلیتهای ملی چین علاقه نشان می داد.

سال 1952، "هو سونگ هوا" ترانه ای با عنوان "تمجید" خواند . این ترانه که با شیوه ویژه ملیت مغولی خوانده شد مورد پسند مردم قرار گرفت . این ترانه برترین اثر وی محسوب می شود.

وی سپس در تآترها و فیلمها از جمله "آیگولی" ، "آسیما" نقش ایفا کرده و برای بیش از 30 فیلم از جمله "یشم سبز شگفت انگیز"، "لی فنگ" و "میهن، مادر من" ترانه خواند.

سال 1992، وی فیلم مستند هنری با عنوان "احساسات آوازخوانی در مسافت هزاران کیلومتر" در 12 بخش را تهیه کرده و خود کارگردانی، مدیریت و رل اصلی را برعهده گرفت و "جانگ من رو" همسرش رقاص مشهور چین نیز برنامه ریز و طراح این فیلم بود. این فیلم هنرهای ممتاز اقلیتهای ملی چین را نشان داده و مورد پسند تماشاگران قرار گرفته است.

در سالهای متمادی، "هو سونگ هوا" برای جمع آوری ترانه های ملیتی به میان بیش از 40 ملیت چین رفته و از استادان مختلف تجربه اندوخته است. وی سبک هنری حاکی از زیبایی و رسا بودن صدا و ویژگی های دیگر را شکل داده است.

آثار برتر وی: "تمجید" و "گل با طراوت " و غیره

《"تمجید"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی