وانگ تسی هنگ

"وانگ تسی هنگ" نوازنده مشهور ساز فلوت خیزرانی چین در عرصه موسیقی ملیتی چین بسیار فعال است. وی اکنون عضو انجمن موسیقی دانان ، انجمن موسیقی بادی و زهی ملیتی و انجمن تحقیقات موسیقی بادی و زهی چین و تک نواز گروه مرکزی موسیقی ملیتی چین می باشد.

"وانگ" سال 1959 میلادی در شهر "هانگ جو" استان "جه جیانگ" در جنوب شرقی چین متولد شد. سال 1980 وارد انستیتوی مرکزی چین شده و از استاد "جنگ یونگ چینگ" نوازنده مشهور فلوت خیزرانی آموخت. سال 1984 پس از فارغ التحصیل شدن از انستیتوی یاد شده به عنوان تک نواز فلوت خیزرانی وارد گروه مرکزی موسیقی ملیتی چین شد و از استادان "وانگ تیه چوی" و "لو چون لین" نوازندگان مشهور فلوت خیزرانی را آموخت. با پشتکاری و تلاش ، سبک سنتی جامع در نواختن فلوت خیزرانی را نیز فرا گرفت.

نواختن "وانگ تسی هنگ" زیبا و گوشنواز بوده و ویژگی هایی دارد. وی در کنسرتهای موسیقی مهم چین شرکت کرده و مورد تقدیر پیشگامان خود قرار گرفته و با همکاری با آهنگسازان آهنگ هایی خلق کرده است.

"وانگ تسی هنگ" با هنرهای غنی نواختن فلوت خیزرانی ، جوایزی در مسابقات موسیقی داخلی و خارجی کسب کرده است.

سال 1990، وی در سالن موسیقی بیجینگ کنسرت تک نوازی برگزار کرده و مورد ارزیابی عالی محافل موسیقی ملیتی قرار گرفت. آقای "لئو جی" از موسیقیدانان مشهور چین وی را نوازنده ممتاز چین می خواند.

"وانگ تسی هنگ" بارها به نمایندگی از چین از کشورها و مناطق مختلف از جمله اتریش ، فرانسه، آلمان و آمریکا دیدار کرده و موفقیتهایی به دست آورد.

"وانگ" به تسلط فرهنگی و تحصیل بسیار اهمیت داده و همواره در اندیشه ایجاد سبک نواختن ویژه خود می باشد.

《"لباس ویژه"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی