شنگ جون گوا

شنگ جون گوا

کارشناسان معتبر موسیقی جهان "شنگ جون گوا" را استاد موسیقی، جذابترین نوازنده ویولن و "منوهین چین "(Menuhin) می خوانند.

به عنوان نوازنده ویولن کشوری گروه موسیقی سمفونی چین، "شنگ" از نوازندگان ویولن چین است که در عرصه بین المللی افتخارات زیادی برای چین کسب کرد.

"شنگ جون گوا" سال 1941 میلادی در یک خانواده موسیقی چین متولد شد. پدرش "شن شوئه" استاد مشهور ویولن چین و مادرش "جو بین" خواننده است.

"شنگ جون گوا" از 5 سالگی آموختن ویولن را از پدر خود آموخت و در 7 سالگی برای اولین بار در صحنه برنامه اجرا کرد. سال 1954، وی با نمرات خوب وارد دبیرستان وابسته به انستیتوی مرکزی موسیقی چین شد. بعد از آن ، وی در کنسرتهای مهم و بزرگ برنامه هایی اجرا کرد.

سال 1960، "شنگ" برای تکمیل آموزش ، به انستیتوی "چایکوفسکی" (Tchaikovsky) مسکو اعزام شد و نزد استاد "لونید کوگان" (Leonid Kogan) تحصیل کرد. وی در مسابقات بین المللی ویولن "چایکوفسکی" شرکت کرده و جایزه گرفت. وی از نوازندگان ویولن چین نو است که قبل از دیگران در مسابقات بین المللی موسیقی جایزه گرفته است.

سال 1964، "شنگ " پس از بازگشت به میهن در عرصه موسیقی داخلی بسیار فعال بود. پس از سال 1976، وی هر سال در مناطق مختلف جهان بیش از 100 کنسرت موسیقی برگزار کرده و به یک نوازنده ویولن مورد استقبال مردم تبدیل شد.

از دهه 80 قرن بیستم، "شنگ جون گوا" نمایشهای بسیاری در کشورهای مختلف جهان را اجرا کرد. سال 1980، در شش شهر استرالیا 12 کنسرت برگزار کرده و استرالیا را به حیرت انداخت. این امر به یک رویداد تاریخی در تبادلات فرهنگی چین و استرالیا مبدل شد.

از سال 1987، "شنگ" هرسال برای برگزاری نمایش به ژاپن سفر کرده و بخشی از درآمد نمایش خود را به صندوق پزشکی دانشجویان کشورهای جهان که در خارج از کشور خود تحصیل می کنند اختصاص داد.

دولت ژاپن به وی لقب فرستاده فرهنگی داده است. همچنین به علت خدمات شایان وی در تبادلات فرهنگی چین و ژاپن، سال 1999، وی جایزه تقدیر از وزارت خارجه ژاپن دریافت کرد.

"شنگ جون گوا" با کشورهای خارجی قراردادهای نمایشی امضا کرده و برای تبادلات فرهنگی جهان خدمات زیادی ادا کرد. در ضمن وی در دانشگاه های مختلف چین سخنرانی کرده و فعالانه به توسعه امور موسیقی چین مساعدت کرد.

اکنون "شنگ" عضویت کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین، دبیری انجمن موسیقیدانان چین، دبیری صندوق توسعه موسیقی سمفونی چین و عضویت کمیته هنرهای نمایشی و مقامهای دیگر را برعهده دارد.

《"آواز آوارگان"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی