جائو سونگ تین

جائو سونگ تین

قای "جائو سونگ تین" اهل شهر "دونگ یانگ" استان "جه جیان" در جنوب شرقی چین در سال 1924 میلادی متولد شد. وی از کودکی به موسیقی علاقه داشته و از 9 سالگی آموزش فلوت خیزرانی را آغاز کرد. سپس وی نواختن سازهای ملیتی چین از جمله "ار هو"، "پی پا"، "سه تار" و "سو نا" را فراگرفت. پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان در 16 سالگی، وارد آموزشگاه تربیت معلم شد و سپس به عنوان معلم موسیقی در دبیرستان و آموزشگاه تربیت معلم مشغول کار شد. در 22 سالگی، به دستور پدر خود، مجبور شد از موسیقی منصرف شده و برای آموزش در رشته حقوق به دانشکده حقوقی شهر شانگهای راه یابد.

سال 1949، "جائو سونگ تین" به تحصیل در رشته حقوق پایان داده و وارد گروه فرهنگی و هنری شد و نواختن چند ساز غربی و شعرنویسی و آهنگسازی را آموخت. سال 1954، وی آهنگی فلوت خیزرانی با عنوان "صبح" را خلق کرد. سال 1956، وارد گروه آواز و رقص مردمی استان "جه جیانگ" شد و در اولین دوره فعالیت هفته موسیقی سراسر چین آهنگ یاد شده را اجرا کرده و موفقیتهایی به دست آورد.

سال 1964، در پجمین جشنواره موسیقی "بهار شانگهای" دو آهنگ خلق شده خود با عنوان "منظره رودخانه وو جیانگ" و "برچیدن برگ چای" را اجرا کرده و مورد استقبال و تقدیر شنوندگان و کارشناسان قرار گرفت.

وی با کمک "جائو سونگ لین" برادر کوچکش کارشناس علوم فیزیکی شیوه علمی ساخت ساز فلوت خیزرانی را پیدا کرد.

"جائو سونگ تین" در زمینه پرورش نیز دستآوردهایی حاصل کرد. بسیاری از شاگردانش در داخل و خارج چین شهرت زیادی دارند.

طبق ایده وی درباره علم زیبایی ، مهارت موسیقی باید در خدمت موضوع مورد نظر باشد و اجرای بدون توجه به موضوع ،مهارت موسیقی نیست.

وی گفت که فلوت خیزرانی به طور مستمر توسعه می یابد، مهارت نواختن آن نیز باید به طور مستمر نوآوری شود. مهارت نواختن چینی و خارجی و قدیمی و کنونی که برای بیان موضوع موسیقی مفید می باشد ، باید مورد استفاده قرار گیرد.

با وجود آنکه هنر نواختن فلوت خیزرانی "جائو" از مردم تحصیل شده و آموزشگاهی نیست، اما تسلط ادبی و دانش علمی و فنی وی بسیار غنی است. بنابراین، تدریس وی بسیار سیستماتیک، علمی و کتب درسی تألیف شده و ساده و عالی می باشد. بسیاری شاگردانش به موفقیت هایی نائل آمده اند.

"جائو" به منظور توسعه موسیقی ملیتی، زحمات زیادی کشیده و خدمات شایانی ادا کرد. وی سال 2001 در شهر "هانگ جو" در گذشت.

《"گل ثعلب در فصل بهار"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی