فو چون

فو چون


"فو چون" 10 مارس سال 1934 در یک خانوده هنری و آکادمیک در شهر شانگهای چین متولد شد. "فو لی" پدر وی دانشمند ، کارشناس هنری و مترجم مشهور چین است. وی از 3 سالگی به موسیقی علاقه زیادی پیدا کرد. از هفت و نیم سالگی از "ماریو پاسی"(Mario paci)رهبر موسیقی و پیانو باز مشهور ایتالیا نواختن پیانو را آموخت. سال 1951، از خانم "آدا برونستین"(Ada Bronsein) تحصیل کرد.

سال 1953، چهارمین جشنواره جهانی جوانان در رومانی برگزار شد. "فو چون" به عنوان تنها شرکت کننده چین در مسابقات پیانو مقام سوم را کسب کرد.

مارس سال 1955، پنجمین مسابقات بین المللی پیانو "چوپین" (Fryderyk Fanciszek Chopin) در ورشو برگزار شد. 74 نوازنده از مناطق مختلف جهان در پایتخت لهستان به رقابت پرداختند. "فو چون" به عنوان تنها نوازنده چین که از نوازندگان شرکت کننده دیگر سابقه کمتری داشته پس از سه دور مسابقه به مقام سوم رسید. وی با دلربایی نواختن بیشترین توجات را در این مسابقات جلب کرد.

پس از پایان مسابقات، وی در لهستان به تحصیل پیانو پرداخته و پایان سال 1958 فارغ التحصیل شد. وی از ماه اوت تا اکتبر سال 1956 در دوره تعطیلات خود در شهر بیجینگ کنسرت تک نوازی برگزار و در شانگهای با همکاری با گروه موسیقی سمفونی کنسرت کنسرتو "موزارت" (Mozart) را برگزار کرد. دسامبر سال 1958، وی لهستان را به مقصد لندن ترک گفته و در لندن اقامت کرد.

در دو دهه 60 و 70 قرن بیستم، "فو چون" حدود 2400 کنسرت تک نوازی برگزار کرده و با بسیاری نوازندگان مشهور جهان همکاری کرده و حدود 50 آلبوم منتشر کرد. وی به عنوان ارزیاب در مسابقات بین المللی زیادی شرکت کرده و به اروپا، آمریکا ، منطقه خاورمیانه، آسیای جنوب شرقی، ژاپن و اقیانوسیه سفر کرده است. نشریات خارجی وی را برترین موسیقیدان چین می دانند.

سال 1976، "فو چون" در انستیتوی مرکزی موسیقی چین کنسرتی برگزار کرد. از آن به بعد، وی تقریباً هرسال برای نمایش و یا ارائه کنفرانس به میهن بازگشته است. تجربیات غنی وی در زمینه هنر موسیقی و برخورد عالی وی در تدریس مورد تقدیر کارشناسان و دوستداران موسیقی قرار گرفت.

《"آهنگ رویایی چوپین"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی