لیو مین یوان

لیو مین یوان

"لیو مین یوان" در نیم قرن گذشته از برترین نوازنده های سازهای ملیتی چین بوده و لقب "نوازنده برتر ساز زهی چین و بین المللی را در اختیار دارد. وی سازهای زیاد زهی سنتی چین را می داند و در زمینه فراگیری سبکهای اپرا و موسیقی محلی کسی برتر از وی نیست.

"لیو مین یوان" سال 1931 در شهر "تیان جین" متولد شد . از شش سالگی ساز "بان هو" و "جینگ هو" را از پدرش آموخت. از سال 1947 تا 1952، به گروه های آواز و رقص مختلف پیوست. سال 1957 به عنوان هنرمندی جوان در مسابقات سازهای مردمی ششمین جشنواره جهانی جوانان جایزه طلایی کسب کرد. در سی سال اول حیات موسیقی خود ، وی بنیان خوبی بنا نهاد.

در روند نواختن ساز "هو چین" ، به علت همکاری با گروه های اپرا و موسیقی محلی، وی سبک ویژه خود را شکل داد. علاوه براین، وی نواختن پیانو را خوب می داند و نزد استادن آوازخوانی مغولی تحصیل کرده است. "لیو" آثار موسیقی زیادی خلق و اصلاح کرده است که می توان از جمله آنها به "شادی"، "سال خوش یمن"، آهنگ "هه نن" ، "در علفزار" و "بازگشت دامداران" اشاره کرد.

به علاوه، "لیو" در اصلاح شکل سازهای زهی و تدریس موفقیتهایی به دست آورد. از دهه 50 قرن بیستم، برای مساعدت به پرورش نیروهای مستعد موسیقی تلاش کرده و سال 1982 به عنوان استاد رشته موسیقی در دانشکده موسیقی چین مشغول کار شد.

《"سال سعادتمند"》اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی