خطوط حمل و نقل دریای و راه آهن "وو هان-ایران" به مبادلات چین و ایران یاری می‌کند

2017-01-11 16:13:07 国际在线

پیشنهاد "یک کمربند و یک راه" چین روز به روز مورد حمایت‌ کشورهای بیشتری قرار می‌گیرد و ساخت پروژه‌های وابسته به این طرح به‌طور پیوسته در حال توسعه است، خطوط بین‌‌المللی بیشتری در حال اتصال به یکدیگر هستند و نیرویی تازه‎ را برای وصل شدن به شریان بزرگ تجارت اروپا و آسیا ایجاد کرده‎اند. خطوط حمل و نقل دریایی و راه آهن "وو هان-قزاقستان –ایران" یکی از این خطوط بین المللی است.

وانگ لی جون رئیس هیئت مدیره شرکت حمل و نقل بین‌‌المللی هان‌اوی شهر وو هان، ماه سپتامبر سال جاری میلادی در یک سمینار حمل و نقل بین‌المللی اظهار کرد که "در حال حاضر ما قصد داریم از طریق رودخانه یانگ تسه به شانگهای و سپس از طریق دریا عازم بندر عباس در جنوب ایران شویم و پس از طریق راه آهن ایران به تهران برسیم. از اوائل سال 2014، ساخت خط آهن ایران-ترکمنستان-قزاقستان شروع شد و در سال 2015 به‌طور رسمی به بهره‎برداری رسید. با استفاده از این خط آهن‌، ظرف تنها 15 روز می‎توان کالاها را از بندر عباس به شهر وو هان حمل کرد."

سال 2014، خط آهن ووهان به سمت آسیای مرکزی و اروپاراه‎اندازی شد که تا اکتبر سال 2016، بیش از 100 قطار در این مسیر مشغول به تردد شده‎اند. همراه با توسعه مبادلات اقتصادی و تجاری چین با کشورهای در مسیر "یک کمربند و یک راه" و همکاری‌های موسسات شهر وو هان با موسسات ایرانی، نیاز صنایع تولید به شبکه لجستیک پیشرفته تر و سریع تر بطور پیوسته افزایش می‌یابد.

آقای وانگ لی جون می‎گوید: خدمات ما به موسسات تولیدی به این صورت است که در صورت عدم نیاز این مؤسسات به انتقال سریع کالا، ما از مسیر دریایی کالاها را حمل خواهیم کرد و در صورت نیاز به یک مسیر سریع‎تر از خط آهن استفاده می‎کنیم. ما با راه‎آهن قزاقستان روابط راهبردی داریم و با راه آهن و سفارتخانه‎های ایران نیز روابط مطلوب و مبادلات خوبی ایجاد کرده‌ایم. ما باید به ورود مؤسسات چین به کشورهای دیگر کمک کنیم. ترکیب مسیر دریایی و زمینی، سریع تر از مسیر دریایی و ارزان‌‎تر از راه هوایی است و فاصله چین با کشورهای دیگر را نزدیک‌‎تر می‎کند."

پس از امضای توافقنامه هسته‌ای، ایران به گسترش میزان تجارت بین‌المللی و احیای اقتصادی داخلی نیاز دارد. آقای وانگ لی مسئول امور بین‌المللی شرکت هان‌‌او در گفت‎وگو با خبرنگار رادیو بین‌المللی چین ضمن اشاره به دعوت شرکت ملی راه آهن ایران از شرکت هان برای سفر به ایران در اوایل سال 2017 میلادی و رایزنی درباره سازوکارهای همکاری می‎گوید: احساس می‎کنم ایران بسیار امیدوار است بتواند از طریق "یک کمربند و یک راه" با چین همکاری کند."

امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

غذای خوشمزه شین جیانگ

منطقه خودمختار اویغورنشین شین جیانگ واقع در شمال غربی چین است. 47 قومیت در این منطقه با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند. عادات و رسوم گوناگون قومیت های مختلف، فرهنگی متنوع را در این منطقه پدیدار ساخته است.