پیشنهادات اعضای کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین برای اجرای طرح "یک کمربند و یک راه"

2017-03-22 16:17:01 国际在线
در گزارش دولت چین در سال جاری بارها به اجرای طرح “یک کمربند و یک راه” اشاره شده است. در نشست سالانه کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین، تعداد زیادی از اعضای این کنفرانس طرح‎های پیشنهادی خود درباره اجرای طرح “یک کمربند و یک راه” بیان کردند و از موسسات و شرکت‎های خصوصی درخواست کردند که در اجرای این طرح مشارکت کنند.

گروه “هائو جن” چین یکی از تولیدکنندگان کفش‌های زنانه در جهان است که هر ماه حدود 2 میلیون جفت کفش تولید می‌کند و بخش عمده‎ای از آن به بازار آمریکا صادرات می‎شود. چندی پیش این گروه با سرمایه‎گذاری در اتیوپی، کارخانه‎ای را در این کشور تاسیس کرد. جانگ هوائورون، عضو کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین و رئیس گروه “هائو جن” در این رابطه اظهار کرد، وی در ابتدایی متوجه شده است که اتیوپی به عنوان یکی از کشورهای واقع در مسیر “یک کمربند و یک راه” در شرق آفریقای، با مشکل اشتغال و صادرات مواجه است، بنابراین تصمیم به سرمایه‌گذاری در این کشور گرفت. در حال حاضر گروه “هائو جن” 6 هزار فرصت شغلی برای زنان اتیوپی ایجاد کرده است. تعداد زیادی از کارگران این کارخانه با گذشت چهار یا پنج سال از شروع کار خود موفق به خرید خانه شده‎اند و توانسته‎اند ازدواج کنند و تأمین هزینه‎های زندگی خانواده‎های آنان تضمین شده است. جانگ هوائو‌رون با اشاره به فرصت حضور بخش خصوصی در سایر کشورها با استفاده از طرح “یک کمربند و یک راه” تأکید کرد موسسات خصوصی باید ابتدا به‎طور کامل تدارکات لازم را انجام دهند. وی افزود:

“مشکلاتی نظیر مانند پیچیدگی‎های قانونی و عدم اعتماد و شناخت اجتماعی و مشکلات بانکی و مدیریتی همواره وجود داشته است. در صورتی که ما در درازمدت و صادقانه کشورهای دیگر در راه رسیدن به توسعه حمایت کنیم، همه بحران‌ها حل خواهند شد.”

به گفته جونگ شان، وزیر بازرگانی چین، پس از مطرح شدن پیشنهاد “یک کمربند و یک راه” در سال 2013 میلادی توسط چین، دستاوردهای همکاری‌ ناشی از این طرح از پیش‎بینی‎ها بسیار فراتر رفته است. در سال 2016 مبلغ سرمایه‌گذاری مستقیم چین در کشورهای واقع در این مسیر به 14 میلیارد و 500 میلیون دلار رسید. موسسات چینی در بیش از 20 کشور این مسیر، 56 منطقه همکاری اقتصادی و تجاری تاسیس کرده‎اند که برای این کشورها نزدیک به 1 میلیارد و 100 میلیون دلار درآمد مالیاتی و 180 هزار فرصتی شغلی به همراه داشته است. شناخت نیازهای کشورهای این مسیر، یافتن طرح‎های همکاری برد-برد، جلوگیری از بروز بحران‌ها و برقراری رابطه با دولت‎ها و مردم این کشورها از جمله مسائل پیش روی موسسات چینی در راه سرمایه‎گذاری در سایر کشورهاست. در نشست سالانه کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین، اعضای این کنفرانس پیشنهادات خود را در راه اجرای طرح “یک کمربند و یک راه” مطرح کردند. چن جیان، عضو کنفرانس مشورت سیاسی خلق و وزیر بازرگانی پیشین چین بر آن است که باید در پیش گرفتن راهبرد ماکروسکوپیک یک پل ارتباطی بین دولت و موسسات خصوصی ایجاد کرد. وی افزود:

امتیاز ویدیو ها

تقویم