توسعه طرح یک کمربند-یک جاده در زمینه حمل و نقل

2017-05-03 10:33:28 国际在线

هیات بلند پایه رادیو و تلویزیون ترکیه که برای شرکت در برنامه "شخصیت‌های برجسته جاده ابریشم در چین- نوآوری چین" به این کشور سفر کرده اند، در روزهای اخیر برای آگاه شدن از وضعیت توسعه طرح "یک کمربند- یک جاده " در زمینه حمل و نقل عازم ایستگاه مرکز کانتینر راه آهن استان چنگ دو و فرودگاه بین المللی شانگ لیو شدند.

مشاور رسانه ای نخست وزیر ترکیه در این زمینه گفت: راهبرد کمربند و جاده ابتکاریست که در چند سال گذشته پیشنهاد آن مطرح شد. اما من اکنون پس از این تجربه، به درکی عمیق از این راهبرد دست یافته ام.

او افزود: در گذشته این گونه به نظر می رسید که جاده ابریشم تنها یک جاده باستانی بود، اما اکنون مفهومی جامع و کامل از این جاده دریافته ام. من مسیر راه‌آهن در حال ساخت را که از سوی دولت چین برای آن برنامه‌ریزی شده است، یک مسیر برای توسعه اقتصادی و مبادله فرهنگی بین کشورهای در مسیر آن می بینم. چین با تمام نیرو برای رسیدن به این هدف بزرگ تلاش می کند تا مناطق در امتداد جاده ابریشم باستانی بار دیگر رونق یابد.

این برنامه به ابتکار رادیو بین المللی چین، سفارت چین در ترکیه، بخش تبلیغاتی شهر چنگ دو و بخش تبلیغاتی شهر هانگ جو برگزار می‌شود. هدف از آن، هماهنگی با برگزاری مجمع سران بین المللی راهبرد یک کمربند- یک جاده و نشانگر نقش‌ مثبت پیشنهاد کمربند و جاده در پیشبرد توسعه مشترک منطقه‌ای است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی