توسعه صنعت گردشگری به توسعه همه جانبه دشت نارات یاری کرد

2018-07-11 16:08:58

"اینجا بسیار زیبا است! اگر فرصت داشته باشم، حتماً دوباره به اینجا می آیم!"

ماه ژوئن، زیباترین زمان دشت نارات است. لو شو چی دختری از استان هو نان که تازه از سوارکاری با اسب در دشت نارات لذت برده به خبرنگار می گوید که به تازگی در کنکور شرکت کرده و قبلا شنیده بود که منظرۀ طبیعی دشت نارات بسیار زیبا است و به همین دلیل برای کاستن از فشار روزهای پیش از کنکور، دشت زیبای نارات در منطقه خودمختار شین جیانگ را برای سفر انتخاب کرده است. او احساس می کند که منظرۀ طبیعی اینجا واقعأ زیبا و خدمات منطقه هم بسیار خوب است.

دشت نارات در زبان مغولی «بایی یانگ پو» نام دارد. این دشت در دامنه شمالی کوه نارات در شرق شهرک نارات از توابع شهرستان شین یوان منطقه خودمختار شین جیانگ چین، 2 هزار و دویست متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. دشت نارات که در تابستان بسیار سرسبز است «دشت آسمانی» نامیده می شود. همه ساله در ماه ژوئن چارپایان اهلی زیادی به این جا آورده می شود و این زمان بهترین فصل این دشت فرا می رسد.

دشت نارات منطقه ای با بیشترین جمعیت قوم قزاق در چین است. آداب و رسوم قوم محلی قزاق، مناظر کوه، جنگل و سبزه، دریاچه و رودخانه، زمین مرطوب و کوه برف پوش بر زیبایی منظرۀ این دشت می افزاید. پارک دشت نارات منطقه گردشگری درجۀ پنج الف چین، محلی دیدنی با جاذبه هایی مشهور مانند دریاچه آسمانی، قاناس و تورفان است و همچنین یک نشان گردشگری معروف آن دره رودخانه یی لی است.

شی نینگ، رییس کمیته اداری منطقه گردشگری نارات خاطرنشان کرد: در سال 2017 میلادی دشت نارات به طور کلی 2 میلیون و چهارصد هزار گردشگر را به خود جلب کرد که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، 18 درصد افزایش یافت. با پیشبرد ساخت یک کمربند- یک جاده، نارات که در گذرگاه مهم جاده ابریشم باستانی و مرکز رفت و آمد شاهراه شین جیانگ قرار دارد، با فرصت توسعه جدید رو به رو خواهد شد.

توسعه صنعت گردشگری برای مردم این منطقه سود عظیمی آورده است. آقای ایاز رمه دار ملیت قزاق در 20 سال گذشته در گروه اسب سواری منطقه دارای چشم انداز طبیعی نارات کار کرده است. او نسبت به کارش احساسات عمیق دارد و به خبرنگار گفت:

«قبل از سال 1999، من در این منطقه رمه دار بودم. در آن زمان خانواده من شش بچه بود و هیچ چیز دیگری نداشتیم. بعد از پیوستن به صنعت گردشگری، همه بچه ها در خانواده من در شهرستان خانه دارند، خودرو دارند و خودشان بچه دار شده اند.»

همراه با توسعه صنعت گردشگری محلی، شمار گروههای اسب سواری هم بزرگتر می شود. آقای ایاز الان رئیس یک گروه اسب سواری بزرگ در دشت نارات است. او گفت که ظرف بیش از ده سال اخیر، گروههای اسب سواری از میزان 3 اسب به 350 اسب کنونی رسیده است. گروه اسب سواری وی اکنون دارای 180 اسب است. در فصل پرکار گروه اسب سواری او هر روز از بیش از هزار مسافر پذیرایی می کند و درآمد روزانه اش به بیش از صد هزار یوان می رسد. آقای ایاز گفت:

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی