زبان چینی پلی برای مبادلات و همکاری

2018-10-10 16:17:57

چندی پیش دانشگاه قاهره زبان چینی را به عنوان دومین زبان خارجی برای دانشجویان خود معرفی کرد. در سالهای اخیر، همراه با توسعۀ ساخت «یک کمربند یک جاده»، زبان چینی در مصر پیوسته مورد استقبال بیشتری قرار می گیرد. بیشتر مردم مصر بر آن هستند که آموختن زبان چینی برای تقویت درک چین یاری کرده و برای توسعۀ کار و زندگیشان در آینده گزینه های بیشتری فراهم خواهد کرد.

حنّا دانشجوی رشته زبان چینی دانشگاه قاهره به ترانه های پاپ چین بسیار علاقه دارد. معلمان در درسها نیز معمولا با روش آموزش ترانه های چینی به آموزش زبان چینی دانشجویان کمک می‌کند. خانم حنا در این باره گفت:

«از ترانه ها من زیبایی زبان چینی را احساس می کنم و با رفتار و زندگی مردم چین آشنا می شوم. برخی از ترانه ها شعرهای قدیمی دارد و من می توانم از آنها فرهنگ سنتی چین را بیاموزم».

آموزش زبان چینی در مصر به تدریج از آموزش عالی به آموزش متوسطه و آموزش ابتدایی امتداد می یابد. قبل از آن زبان چینی به دومین زبان خارجی در دبیرستانهای مصر تبدیل شده است. مدرسه دوستی چین در مصر که تحت کمکهای چین تاسیس شد، شامل کودکستان، مدرسۀ ابتدایی و دبیرستان است. ظرفیت این مدرسه 42 کلاس یعنی حدود 1500 دانش آموز است. وزیر پیشین وزارت برنامه ریزی و همکاری بین المللی گفت که این مدرسه می تواند گروههایی از کودکان مصری را که آشنا به زبان و فرهنگ چینی هستند، پرورش کند. او ابراز اطمینان کرد که آنها در آینده برای توسعۀ روابط مصر و چین نقش مثبتی ایفا خواهند کرد. در عین حال برخی از مدرسه های شخصی نیز کلاس درس‌ زبان چینی دایر کرده اند.

سازمانهایی مانند مدرسه های زبان چینی و موسسه های کنفسیوس در مصر معمولا فعالیتهای فرهنگی مختلفی مانند «هفته فرهنگی چین»، «مسابقه خواندن شعرهای چینی» برگزار کرده و برای آشنایی با فرهنگ چین به آموزگاران زبان چینی کمک می کنند.

جائو ون بین نام چینی یک دانشجوی مصری است که به تازگی پس از گذراندن دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه زبانهای خارجی پکن به مصر بازگشته است. وی در مؤسسه‌ کنفسیوس دانشگاه قاهره سه سال زبان چینی آموخت و در سال 2015 بورس تحصیلی گرفت و برای ادامه تحصیل به چین رفت. وی در چین دوستان چینی زیادی داشت و دستاوردهای توسعۀ چین را بسیار می ستاید. به گفته وی، همراه با توسعه اقتصاد چین، زبان چینی در جهان مهمتر می شود.

این مرد جوان مصری ابراز امیدواری کرد که مصریهای بیشتری با چین آشنا شوند. وی در عین حال می خواهد مصر را به دوستان چینی خود معرفی کند. او افزود: در آینده مصر و چین مبادلات و همکاریهای بیشتری در زمینه های اقتصادی و فرهنگی خواهند داشت. بنابراین قصد دارد به دقت و به طور مطلوب زبان چینی یاد گرفته و به فرستادۀ دوستی مصر و چین تبدیل شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی