صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > سرگرمی > متن

رؤیای خانۀ عشق در شن جن

2017-12-26 16:43:10

رؤیای خانۀ عشق در شن جن

 حتی قبل از این که مصاحبه را شروع کنیم، میزبانان مهمان نواز ایرانی و چینی گویی در مهمانپرستی از هم سبقت بگیرند، با چای سیاه دم کرده با هل که اولین پیشکش ایرانیان به مهمان است و با آب ولرم که اولین پیشکش چینیان به مهمان است از گروه ما با خوشرویی پذیرایی می کنند.

عماد میزبان ایرانی و همسرش زِنگ لینگ میزبان چینی ما هستند.

عماد به درخواست ما خودش را معرفی می کند و مقداری از زندگی و کار خود در ایران و چین در گذشته و حال می گوید.

او که آخرین فرزند خانواده است، در ایران به دلیل شغل دوم پدر که مرتبط با لوازم الکترونیک بوده، هم با این کار آشنا می شود، هم در دانشگاه رشتۀ رایانه می خواند که به این شغل ارتباط دارد و در واقع رشته و شغلش هم افزای هم می شوند. در اوایل ورود رایانه های شخصی به خانه های مردم در ایران، او به دلیل آشنایی به موقع با رایانه از طریق نصب ویندوز و نرم افزارهای مختلف مورد نیاز مردم که در اوایل آشنایی چندانی با این پدیدۀ نو نداشته اند، در سالهای تحصیل در دبیرستان و حدود 16 سالگی هم شروع به کسب درآمد می کند. البته اشاره می کند که از جهت سطح معاش خانواده، نیاز مالی باعث کار کردن او نبوده، بلکه علاقه به کار، خصوصاً کارهای مربوط به رایانه و از آن مهمتر علاقه به کسب درآمد، باعث آغاز فعالیت او بوده است.

در آن سالها طی سفرهای کاری که همراه پدر به کشورهای دیگر هم سفر می کند، اطلاعات بیشتری از بازار کار در این رشته به دست می آورد و تصمیم می گیرد کارگاهی در کرج برای تولید و فروش اسپیکرهای چوبی کیفیت بالا باز کند. به دلیل گران تمام شدن محصولات نهایی، برغم کیفیت بالایشان، این کار چندان سودآور نمی شود و یک سال بعد تعطیلش می کند، ولی در این کار تجربۀ زیادی کسب می کند.

رؤیای خانۀ عشق در شن جن

پس از چند بار که همراه پدر در سفر کاری به چین و شهر شن جن می آید، تصمیم می گیرد که برای ادامۀ کار و فعالیت در زمینۀ الکترونیک در همین شهر شرکت ثبت کند و شن جن را پایگاه زندگی خود قرار بدهد.

از آنجا که ساکن شدن در چین و کار کردن در این کشور مثل هر کشور دیگری نیازمند ارتباط قوی با مردم محلی است، لازم می شود که یک دوره زبان چینی در دانشگاه بگذراند، ولی به دلیل مشغلۀ زیاد کاری و موفق نمی شود در خیلی از کلاسها شرکت کند، با معرفی دوستش یک معلم خصوصی چینی می گیرد تا دروس عقب افتاده را جبران کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی