صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک- ترانه جریان آب رودخانه

2017-02-07 10:24:04

سلام شنوندگان عزیر و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی مجری برنامه این ساعت شما هستم.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک- ترانه جریان آب رودخانه

در برنامه امروز، ترانه "جریان آب رودخانه" را برای شما معرفی می‎کنم. این ترانه یکی از ترانه‌های قومی و محلی استان یون‌نان است که در آن تعداد زیادی از اقلیت‌های مختلف زندگی می کنند.

اینگ یی گونگ سازنده این ترانه، آن را در یکی از شب‎های سال 1947 میلادی که ماه بسیار بزرگ و درخشان بود در دانشگاه یون‎نان نوشت. متن ترانه منظره‌ یک شب را توصیف می‎کند که در آن، ماه در وسط آسمان است و نور مهتاب همه جا را روشن کرده است. تمام موجودات زیر نورماه، سپید و مقدس و زیبا به نظر می‎رسند. دل عشاق با دیدن این منظره برای معشوق خود و دل دختران جوان برای نامزدهای‎شان تنگ می‎شود.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک- ترانه جریان آب رودخانه

 اجرای ترانه جریان آب رودخانه، به مهارت زیادی در خوانندگی نیاز دارد. تاکنون چندین تن از استادان موسیقی قومی از جمله هوانگ هنگ، گونگ لین نا و تان جینگ این ترانه را اجرا کرده‎اند؛ شایان ذکر است که پنگ لی یوان بانوی اول چین نیز این ترانه را اجرا کرده است.

ترانه جریان آب رودخانه، با ایجاد فضای ساده و در عین حال اسرارآمیز، نوعی حس رومانتیک و صمیمی را به شنونده انتقال می‌دهد. متن شعر این ترانه نیز بسیار حسی است.

با شنیدن این ترانه به شنونده حسی منحصر‌به‎فرد دست می‎دهد. هر شنونده‎ای اعم از هنرمند یا یک فرد معمولی، جوان و یا پیر، هنگام شنیدن این ترانه به زیبایی، زندگی خوب و عشق فکر می‎کند و غرق در افکار و احساسات خود می‎شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی