صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک- ترانه جریان آب رودخانه

2017-02-07 10:24:04

سلام شنوندگان عزیر و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی مجری برنامه این ساعت شما هستم.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک- ترانه جریان آب رودخانه

در برنامه امروز، ترانه "جریان آب رودخانه" را برای شما معرفی می‎کنم. این ترانه یکی از ترانه‌های قومی و محلی استان یون‌نان است که در آن تعداد زیادی از اقلیت‌های مختلف زندگی می کنند.

اینگ یی گونگ سازنده این ترانه، آن را در یکی از شب‎های سال 1947 میلادی که ماه بسیار بزرگ و درخشان بود در دانشگاه یون‎نان نوشت. متن ترانه منظره‌ یک شب را توصیف می‎کند که در آن، ماه در وسط آسمان است و نور مهتاب همه جا را روشن کرده است. تمام موجودات زیر نورماه، سپید و مقدس و زیبا به نظر می‎رسند. دل عشاق با دیدن این منظره برای معشوق خود و دل دختران جوان برای نامزدهای‎شان تنگ می‎شود.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک- ترانه جریان آب رودخانه

 اجرای ترانه جریان آب رودخانه، به مهارت زیادی در خوانندگی نیاز دارد. تاکنون چندین تن از استادان موسیقی قومی از جمله هوانگ هنگ، گونگ لین نا و تان جینگ این ترانه را اجرا کرده‎اند؛ شایان ذکر است که پنگ لی یوان بانوی اول چین نیز این ترانه را اجرا کرده است.

ترانه جریان آب رودخانه، با ایجاد فضای ساده و در عین حال اسرارآمیز، نوعی حس رومانتیک و صمیمی را به شنونده انتقال می‌دهد. متن شعر این ترانه نیز بسیار حسی است.

با شنیدن این ترانه به شنونده حسی منحصر‌به‎فرد دست می‎دهد. هر شنونده‎ای اعم از هنرمند یا یک فرد معمولی، جوان و یا پیر، هنگام شنیدن این ترانه به زیبایی، زندگی خوب و عشق فکر می‎کند و غرق در افکار و احساسات خود می‎شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

غذای خوشمزه شین جیانگ

منطقه خودمختار اویغورنشین شین جیانگ واقع در شمال غربی چین است. 47 قومیت در این منطقه با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند. عادات و رسوم گوناگون قومیت های مختلف، فرهنگی متنوع را در این منطقه پدیدار ساخته است.


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی