صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک- ترانه آتش‌بازی به زودی پایان خواهد یافت

2017-03-14 19:14:01

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک- ترانه آتش‌بازی به زودی پایان خواهد یافت

سلام شنوندگان عزیز و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی، مجری برنامه این ساعت شما هستم. در برنامه امروز یک ترانه بسیار زیبا و آرامش‌بخش را برای شما معرفی می‎کنم.

ترانه “آتش‌بازی به زودی پایان خواهد یافت” درسال 2010  با شعری از  فانگ ون‌شان و آهنگسازی جو جیه‌لون با الهام از یک داستان عاشقانه قدیمی ساخته شد.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک- ترانه آتش‌بازی به زودی پایان خواهد یافت

در دوران سلسله وی شمالی (386-557 میلادی)، فرمانداری نظامی در شهر لوا یانگ که در آن زمان پایتخت سلسله وی شمالی بود، با زنی زیبا رو به رو می‎شود و این دو با نگاه اول، عاشق یکدیگر می‎شوند ولی متاسفانه، در همین زمان دوران شکوه و اقتدار سلسله‎ وی شمالی نیز رو به پایان است و این سلسله مدام با ایالت‌های دیگر در جنگ به سر می‎برد. در همین موقع، پادشاه به فرماندار دستور می‌دهد به جبهه جنگ برود و پس از سال‌ها درگیری وقتی فرماندار به شهر لوا یانگ بازمی‌گردد شهر دیگر مثل گذشته نیست و معشوقه‌اش نیز پس از سال‌ها انتظار و نا امید شدن از بازگشت او در یک معبد زندگی راهبگی را در پیش گرفته است. زمانی که فرماندار سرانجام موفق می‌شود از معشوقه خود خبری به دست بیاورد و برای دیدن او به معبد می‎رود، معشوقه‎اش از دنیا رفته است و تنها اهالی منطقه به او می‎گویند که یک زن همیشه اینجا چشم به راه شما بود و به این ترتیب داستان غم‎انگیز عشق این دو به پایان می‎رسد.

در سال 2013، یکی از خوانندگان چین به نام لین جی‌شوان در یک برنامه تلویزیونی، ترانه “آتش‌بازی به زودی پایان خواهد یافت” را به شکلی جدید اجرا کرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

غذای خوشمزه شین جیانگ

منطقه خودمختار اویغورنشین شین جیانگ واقع در شمال غربی چین است. 47 قومیت در این منطقه با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند. عادات و رسوم گوناگون قومیت های مختلف، فرهنگی متنوع را در این منطقه پدیدار ساخته است.


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی