صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه فانوس دریایی

2017-05-16 18:01:22

سلام شنوندگان عزیز و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی مجری برنامه این ساعت شما هستم. دربرنامه امروز، یکی از ترانه‌هایی نه چندان قدیمی چینی را برای شما معرفی می‎کنم.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه فانوس دریایی

در حقیقت، این گفته خیلی هم درست نیست، چرا که نخستین اجرای این ترانه به سال 1779 میلادی برمی‎گردد. ترانه "فانوس دریا" بر اساس ملودی ترانه Amazing Grace ساخته شده است که در قرن هجدهم به عنوان یک سرود مذهبی توسط یک کشیش بریتانیایی به نام جان نیوتون ساخته شد و پس از چندین نسخه مختلف از آن شکل گرفت. سرانجام، آخرین نسخه آن با نام بریتانیا خلق شد که تا به امروز در میان بسیاری از پیروان فرقه‎های مختلف مسیحی به یک ترانه مقدس دینی رواج دارد.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه فانوس دریایی

یکی از ترانه‎سرایان چینی به نام لیانگ مانگ ترانه‎ای به زبان چینی برای این آهنگ سروده است که توسط هوانگ چی‌شان یکی از خوانندگان زن چین در سال 2014  با سبکی جدید با نام "فانوس دریایی" اجرا شد.
نسخه اصلی این ترانه بسیار آرام و آهسته و در مقایسه با آن اجرای هوانگ چی‌شان باشکوه به نظر می‎رسد. دو خواننده زن دیگر در سر زمین اصلی چین نیز ترانه فانوس دریایی را بازخوانی کردند که اجرای آنان نیز بیشتر شبیه به اجرای هوانگ چی‌شان است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی