صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه خداحافظی

2017-07-11 09:28:12

سلام شنوندگان عزیز و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی مجری برنامه این ساعت شما هستم. در برنامه امروز، ترانه‌ای نسبتا غم‌انگیز را برای شما معرفی می‌کنم.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه خداحافظی

اسم این ترانه "خداحافظی" است.  شایان ذکر است که آهنگ ترانه همان آهنگ ترانه " خیال‌باف و مادرش" از ساخته‎های جان پوند اوتوی است. ترانه خیال‌باف و مادرش در اواخر قرن نوزدهم در آمریکا بود و خوانندگان سفیدپوست با سیاه کردن صورت خود این ترانه را اجرا می‎کردند. به همین  دلیل سبک اجرای این ترانه تا حدود زیادی شبیه به موسیقی آمریکایی‎های آفریقایی‎تبار است.

ترانه خداحافظی توسط یک آهنگساز خلاق به نام لی شو‌تونگ و با الهام‌ از یک ترانه ژاپنی دیگر به نام " سودا و غم مسافران" ساخته شده است.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه خداحافظی

در حال حاضر هنوز هم  ترانه سودا و غم مسافران در ژاپن  بسیار رایج است و ترانه خداحافظی نیز در میان چینی زبان‎ها یکی از بهترین گزینه‎های موسیقی جدایی و فراق است.

متن ترانه خداحافظی ساده است که با تشریح صحنه‌ای متشکل از ساختمان هشت ضلعی، جاده طولانی و باستانی، غروب خورشید و صدای نی، فضای آرام و تنها را به وجود می آورد. با تکرار چند باره این متن یکسان، این فضا تشدید می شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی