صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه اغراق

2017-08-01 10:10:05

سلام شنوندگان عزیز و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی مجری برنامه این ساعت شما هستم. در برنامه امروز، ترانه‌ای نسبتا مدرن را برای شما معرفی می‌کنم؛ شایان ذکر است سبک اجرای ترانه این هفته در مقایسه با قبلی‌ها کمی متفاوت است و فضایی عجیب و غریب دارد.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه اغراق

ابتدا بگذارید شما را با اطلاعاتی درباره پس‌زمینه ترانه "اغراق" آشنا کنم. ترانه اغراق اثر چن یی‎شون (ایسون) خواننده معروف پاپ هنگ کنگ است که با ترانه‌سرایی هوانگ وی ون و آهنگ‌سازی C.Y.Kong، در آلبومی به اسم "U87"  در روز 7 ژوئن سال 2005 وارد بازار شد.

اسم اصلی این ترانه "افسردگی" بود. جیانگ ژی‎رن، آهنگ‌ساز هنگ‎کنگی روز اول آوریل سال 2003، پس از شنیدن خبر مرگ دوست خوب خود -لسلی ژانگ( ژانگ گوا‎رونگ) این ترانه را برای نشان دادن درد و رنج عمیق خود نسبت به از  دست دادن صمیمی‎ترین دوست خود ساخت. علاوه بر آن وی در این ترانه سردرگمی خود از علت خودکشی لسلی  و تکان‎دهنده بودن این اتفاق را نشان می‎دهد.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه اغراق

هوانگ وی‎ون هنگام بازسازی ترانه اغراق، متن ترانه را تغییر داد و به جای سوگواری برای مرگ لسلی، بیشتر به فریاد و غم یک آدم معمولی پرداخت.

عناصر موسیقی ترانه اغراق نسبتا ساده و قابل  حفظ کردن هستند و در عین حال، مقداری رنگ موسیقی کلاسیک در آن مشاهده می‎شود و مانند سبک موسیقی راک هنری دهه هفتاد قرن گذشته در بریتانیا است.

ترانه اغراق با زاویه آدم معمولی و عادی، حالت بی احترام را تشریف کرده که او ادم معمولی است ولی نمی خواهد همیشه عادی بماند اما چاره‌ای ندارد چنین حالت را تغییر بدهد.

چین یی‎شون، به زبان کاتونی و صدای خاص خود، فضایی جالب در اجرای این ترانه خلق کرده است.

در عین حال، خواننده معروف تایوانی به اسم لین ژی‎شوئن نیز با زبان ماندرین نسخه جدیدی از این ترانه را به اجرا رساند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی