صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه «قسمت»

2017-09-05 11:08:54

سلام شنوندگان عزیز و علاقه مندان برنامه موسیقی، من لیلی مجری برنامه این ساعت شما هستم. در برنامه امروز، ترانه‌ای سرشار از زیبایی فرهنگ سنتی و معانی غنی دین بودایی چین را به شما معرفی می کنم.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه «قسمت»

اسم ترانه برنامه این ساعت "قسمت" است یا به تلفظ چینی "چن یوان". ترانۀ قسمت ابتدا ترانه آغاز و عنوانبندی سریال تلویزیونی "بوی خوش گل اسمانتوس در اوت" بود که پس از بازخوانی خواننده لی جیان در هشتمین قسمت فصل سوم برنامه تلویزیونی تفریحی "من خواننده هستم"، بار دیگر میان عموم مردم رایج شد.

ترانۀ قسمت، موسیقی نسبتا قدیمی با آهنگی آرام و آهسته دارد و متن ترانه نیز به سبک قدیمی است. به این سبب، عناصر فراوان فرهنگ سنتی چین در آن وجود دارد و متن ترانه نیز سرشار از اطلاعات دین بودا است.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه «قسمت»

ترانۀ قسمت با شرح ناچاریهای عاشق و معشوق، بی ثباتی زندگی و فراز و نشیب زندگی را شرح می دهد؛ که در زندگی واقعی، آدم هر روز، با اتفاقات ناگهانی رو به رو می شود و خلاصه این که در حقیقت زندگی پر از رنج و مشکلات است. همان طور که زندگی مانند «بوی گل اسمانتوس» تا مدتهای طولانی می ماند، تجربیات گذشته نیز بر زندگی امروز آدمها تاثیر می گذارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی