صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه “جوانی”-قسمت اول

2017-09-26 15:03:39

سلام شنوندگان عزیز و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی مجری برنامه این ساعت شما هستم.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه “جوانی”-قسمت اول

همان طور که می دانید در آستانه فرا رسیدن روز ملی چین هستیم و به همین مناسبت ترانه‌ای شاد و هیجان‎انگیز را برای شما عزیزان معرفی می‎کنم. ترجیح می دهم در برنامه این دوهفته، اجراهای متفاوت از ترانه " جوانی" را برای شما پخش کنم.

ترانه رقص جوانی، در اصل یک ترانه اویغوری است که در سال 1939 میلادی، توسط وانگ لوابینگ ترانه‌سرا و موسیقی‌دان معروف چینی هنگام جمع‌آوری نواهای غرب چین و در سفر به شین جیانگ ضبط و ثبت شد و پس از آن خود او با سرودن یک شعر چینی و انتخاب یک تنظیم جدید به سبک چینی ترانه "جوانی" خلق شد.

با توجه به تفاوت‌های فرهنگی و آداب رسوم محلی، نواهای قومی باهم تفاوت دارند. معمولا، نواهای منطقه شین جیانگ بسیار پرهیجان و شاد هستند و می توان با آن رقصید و در عین حال مهمان‌نوازی و دست و دل بازی مردم اویغور را نیز نشان می دهد.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه “جوانی”-قسمت اول

از زمان انتشار ترانه "جوانی"، تعداد زیادی از خوانندگان و گروه‎های موسیقی در سراسر سرزمین چین این ترانه را بازخوانی کرده‌اند که برخی سبک شاد ترانه را حفظ کرده‎اند و برخی نیز نوآوری‎ به خرج داده‎اند.

در این برنامه و برنامه آینده، چهار اجرا از این ترانه را برای شما پخش می کنم که در هفته جاری،اجرای گروه موسیقی "فرشته" و لوا دا یوئو خواننده مرد معروف تایوان و در هفته آینده، اجرای گروه موسیقی "جیو یویه چی جی" و اجرای تان وی وی خواننده زن مشهور سرزمین اصلی چین را برای شما پخش خواهم کرد 
امیدوارم از تمام اجراها لذت ببرید!

امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

قصه عروسك ها

عروسك گردان ها، استاد و شاگرد، چنان انگشتان خود را هنرمندانه به چرخش مى آوردند كه تصور مى كردى عروسك ها جان دارند و مى نشستى كه قصه زندگيشان را از زبان خودشان تا به انتها بشنوى!


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی