صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه “جوانی”-قسمت اول

2017-09-26 15:03:39

سلام شنوندگان عزیز و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی مجری برنامه این ساعت شما هستم.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه “جوانی”-قسمت اول

همان طور که می دانید در آستانه فرا رسیدن روز ملی چین هستیم و به همین مناسبت ترانه‌ای شاد و هیجان‎انگیز را برای شما عزیزان معرفی می‎کنم. ترجیح می دهم در برنامه این دوهفته، اجراهای متفاوت از ترانه " جوانی" را برای شما پخش کنم.

ترانه رقص جوانی، در اصل یک ترانه اویغوری است که در سال 1939 میلادی، توسط وانگ لوابینگ ترانه‌سرا و موسیقی‌دان معروف چینی هنگام جمع‌آوری نواهای غرب چین و در سفر به شین جیانگ ضبط و ثبت شد و پس از آن خود او با سرودن یک شعر چینی و انتخاب یک تنظیم جدید به سبک چینی ترانه "جوانی" خلق شد.

با توجه به تفاوت‌های فرهنگی و آداب رسوم محلی، نواهای قومی باهم تفاوت دارند. معمولا، نواهای منطقه شین جیانگ بسیار پرهیجان و شاد هستند و می توان با آن رقصید و در عین حال مهمان‌نوازی و دست و دل بازی مردم اویغور را نیز نشان می دهد.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه “جوانی”-قسمت اول

از زمان انتشار ترانه "جوانی"، تعداد زیادی از خوانندگان و گروه‎های موسیقی در سراسر سرزمین چین این ترانه را بازخوانی کرده‌اند که برخی سبک شاد ترانه را حفظ کرده‎اند و برخی نیز نوآوری‎ به خرج داده‎اند.

در این برنامه و برنامه آینده، چهار اجرا از این ترانه را برای شما پخش می کنم که در هفته جاری،اجرای گروه موسیقی "فرشته" و لوا دا یوئو خواننده مرد معروف تایوان و در هفته آینده، اجرای گروه موسیقی "جیو یویه چی جی" و اجرای تان وی وی خواننده زن مشهور سرزمین اصلی چین را برای شما پخش خواهم کرد 
امیدوارم از تمام اجراها لذت ببرید!

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی