صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه عاشقانه سال 1980

2018-01-09 10:53:25

سلام شنوندگان عزیز و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیل مجری برنامه این ساعت شما هستم. در برنامه امروز، یک ترانه از دهه هشتاد قرن گذشته را برای شما معرفی می‌کنم.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه عاشقانه سال 1980

ترانه عاشقانه سال 1980، با ترانه‌سرایی، آهنگ‌سازی و اجرای لوا دا یوئو در همین سال وارد بازار شد. این ترانه نخستین ترانه از "سری ترانه‌های عشقانه " کلاسیک وی است و همچنین در واقع نخستین ترانه عاشقانه لوا محسوب می‎شود که در آن به یک موضوع عاشقانه‎ متفاوت پرداخته شده است.

لوا دا یوئو در محافل موسیقی چین، به "پدر آواز" مشهور است و بر سبک خوانندگان و آهنگسازان چین تاثیر فراوان گذاشته ‌است. در حقیقت، تعداد ترانه‎های عاشقانه در میان کارهای او بسیار کم است. 

ترانه عاشقانه سال 1980، بیشتر دیدگاه لوا نسبت به عشق را نشان می‎دهد و در میان کارهای انتقادی او قرار نمی‎گیرد. در متن ترانه عاشقانه سال 1980 می‌شنویم که "دختر، تو صاحب من نیستی و من هم به تو تعلق ندارم. در این دنیا هیچ کسی حق در بند کشیدن دیگری را ندارد." این بند از ترانه در واقع دیدگاه لوا دا یوئو را نسبت به عشق  نشان می‌دهد؛ از نظر او عشق به معنی تصاحب نیست، بلکه عاشق بودن به معنای نیاز است و با این ترتیب از عشقی که رنگ و بوی وظیفه به خود بگیرد انتقاد می‎کند.

بازنوازی ترانه‌های کلاسیک-ترانه عاشقانه سال 1980

شایان ذکر است انتقاد و اعتراض از جمله ویژگی‎های برجسته‌‎ آثار لوا دا یوئو است و او همواره می‎کوشد که با ترانه‎های خود، باورهای اشتباه جامعه را اصلاح کند و برای یافتن سعادت و شادی تلاش می‎کند.

در آخر برنامه، اجرای اصلی لوا دا یوئو و یکی از اجراهای بازنوازی شده را برای شما معرفی می کنم. امیدوارم از هر دو لذت ببرید!

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی