صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

یک ترانه تا جاودانگی - ترانه “ورود به عصر جدید”

2018-06-06 09:53:23

سلام شنوندگان عزیز و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی مجری برنامه این ساعت شما هستم. از برنامه این هفته، یک مجموعه جدید از برنامه موسیقی با عنوان " یک ترانه تا جاودانگی" را برای شما پخش خواهیم کرد.

یک ترانه تا جاودانگی - ترانه “ورود به عصر جدید”

برای نخستین برنامه از مجموعه جدید، ترانه " ورود به عصر جدید" را انتخاب کردم. این ترانه با شعری از جیانگ کای رو، آهنگی از این چینگ و اجرای ژانگ یه، در روز اول آوریل سال 1997 در آلبومی به همین نام به بازار عرضه شد.

این ترانه با اشاره به بازگشت هنگ کنگ به سرزمین اصلی چین و اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز، به ستایش توسعه و رونق اقتصادی چین می‎پردازد و اجرای این سیاست و آشنایی با گوشه و کنار سرزمین پهناور چین را آغاز یک عصر جدید می‎داند.

یک ترانه تا جاودانگی - ترانه “ورود به عصر جدید”

با وجود آن که این ترانه حدود 20 سال پیش به بازار عرضه شد اما شعر آن حتی امروز نیز به خوبی بیانگر واقعیت‎های اقتصادی و اجتماعی چین است، چرا که چین بار دیگر وارد یک عصر جدید شده و قصد دارد رفاه نسبی را در سراسر جامعه برقرار کند. 

ژانگ یه، خواننده ترانه ورود به عصر جدید، 28 مه 1968 میلادی به دنیا آمد که وی یکی از خوانندگان سوپرانو و استادان رشته اپرای دانشکده موسیقی چین است. وی با اجرای ورود به عصرجدید به شهرت فراوان دست یافت.

ترانه ورود به عصر جدید در ستایش سخت‎کوشی مردم چین  و ادای احترام به رهبران حزب کمونیست و جمهوری خلق چین بوده و فضایی میهن‎پرستانه دارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی