صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

یک ترانه تا جاودانگی - ترانه “مرد واقعی”

2018-06-06 10:30:32

سلام شنوندگان عزیز و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی مجری برنامه این ساعت شما هستم. در سری جدید برنامه موسیقی با عنوان " یک ترانه تا جاودانگی" قصد دارم علاوه بر ترانه‌های سرزمین اصلی چین، ترانه‌های کلاسیک هنگ‌کنگ و تایوان را نیز برای شما پخش کنم و برای شروع، ترانه " مرد واقعی" با اجرای لین زی شیانگ، یکی از معروف‌ترین استادان آواز هنگ کنگ را انتخاب کردم.

یک ترانه تا جاودانگی - ترانه “مرد واقعی”

لین زی شیانگ که با نام جورج لام نیز شناخته می‎شود، در روز 12 اکتبر سال 1947 میلادی متولد شد. او یکی از مشهورترین خوانندگان و بازیگران هنگ کنگ است. در دوران تحصیل، او یک گروه موسیقی تشکیل داد و در سال 1976، نخستین آلبوم خود به اسم " لام" را به بازار عرضه کرد. در سال 1980، با اجرای دو ترانه " در میان آب" و " هر دقیقه و هر ثانیه به تو نیازمندم"، از سومین دوره جایزه ده آواز طلایی چینی، با کسب دو جایزه طلایی به شهرت رسید

یک ترانه تا جاودانگی - ترانه “مرد واقعی”

لین زی شیانگ همیشه به عنوان نمونه یک مرد واقعی در داخل و خارج از کشور چین شناخته می‌شود، نه تنها به خاطر صدای پر قدرت و آوازهای مردانه‎ای که می‎خواند، بلکه به خاطر داشتن روحیه میهن‌پرستی و عشق به وطنش. 

ترانه "مرد واقعی" با شعری از ژنگ گوا جیانگ و آهنگ‌سازی و اجرای لین زی شیانگ در سال 1988 ضبط شد و اکنون پس از 30 سال همچنان به خوبی قدرت صدای لین را نشان می‎دهد.

ترانه "مرد واقعی" درباره این است که یک مرد واقعی باید با تحمل رنج و تلخی زندگی تا حد ممکن تلاش کنند تا در آخر عمر پشیمان نشود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی