صفحه کنونی:صفحه اصلی > فرهنگی > موسیقی > متن

یک ترانه تا جاودانگی - ترانه “عشق به ملت”

2018-06-06 10:30:48

سلام شنوندگان عزیز و علاقه‌مندان برنامه موسیقی، من لیلی مجری برنامه این ساعت شما هستم. همان‎طور که می‎دانیم روز اول ژوئیه، سالگرد تشکیل حزب کمونیست چین است و به همین سبب می‎خواهم در برنامه‌های ماه جاری چند ترانه میهن‎پرستانه را برای شما پخش کنم.

یک ترانه تا جاودانگی - ترانه “عشق به ملت”

ترانه‌های میهن‎پرستانۀ زیادی هست که دوست دارم  برای شما پخش کنم اما فکر می‎کنم در میان آن‎ها ترانه "عشق به ملت" از همه بهتر باشد. ترانه " عشق به ملت"، با شعر چیائو یو و آهنگ‌سازی شو پیِ دونگ، اولین بار برای چهارمین دوره بازی‎های اقلیت‌های قومی چین در سال 1991 میلادی اجرا شد.

امروز من نسخه اصلی این ترانه را برای شما پخش نمی‎کنم به این دلیل که ترانه "عشق به ملت" با اجرای سونگ زو اینگ بود که در سراسر چین شناخته شد و به همین سبب، ترانه "عشق به ملت" بیشتر با نام این استاد آواز چین شناخته می‎شود.

یک ترانه تا جاودانگی - ترانه “عشق به ملت”

سونگ زو اینگ در روز 13 آگوست سال 1966 در استان هو نان در مرکز چین متولد شد. او یکی از خوانندگان سوپرانو معروف و نائب رئیس انجمن موسیقی‌ چین است. وی با اجرای ترانه " سبد پشتی کوچک" در شب نشینی عید بهار سال 1990 به شهرت رسید و پس از آن 24 سال به طور پیوسته، در تمام شب‎نشینی‎های عید بهار تلویزیون مرکزی چین به اجرای برنامه پرداخت. وی تنها استاد آواز چین است که در جام جهانی، بازی‌های المپیک، اکسپو و بازهای‌آسیایی به اجرای برنامه پرداخته است.

ترانه "عشق به ملت" با بهره‌گیری از آواها و ریتم‎های قومی در استان گوانگ شی و یون نان، فضایی شاد و سرشار از افتخار به ملت و میهن را به تصویر می‎کشد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی