صفحه کنونی:صفحه اصلی > دیدگاه شما > متن

همکاری چین و ایران در اجرای پروژه تولید برق زباله سوز

2017-09-27 11:02:24

ایران کشوری مهم در مسیر یک کمربند یک جاده است. تا کنون بسیاری از شرکت‌های چینی در ایران مستقر شده‌اند و در زمینه‌هایی چون نفت و گاز و ساخت خط آهن با ایران همکاری داشته‎‌اند؛ این در حالی است که چند شرکت علمی و فنی چینی در زمینه بازیافت زباله نیز با همکاری با ایران نخستین نیروگاه حرارتی زباله سوز منطقه خاورمیانه را در ایران را راه اندازی کرده‎اند. با ایجاد این کارخانه، زباله‌های شهری ایران بازیافت شده و از سوی دیگر انرژی برق تولید می شود که اقدامی در راستای حفاظت از محیط زیست به شمار می‌رود.


شرکت علمی و فنی حفاظت از محیط زیست تای لای استان جه جیانگ (ECO WASTE) یکی از این شرکت‌هاست. این شرکت زودتر از شرکت‌های دیگر در سال 2011 میلادی فعالیت خود را در ایران آغاز کرده و در سال 2013 قراردادی با شرکت‌های ایران درباره احداث 3 نیروگاه حرارتی سوخت زباله در تهران، نوشهر و ساری و انتقال فناوری و تجهیزات به ایران در این زمینه امضا کرد.

شایان ذکر است اکنون با فعالیت و تلاش وافر شرکت‌های چینی، همکاری چین و ایران و دیگر کشورهای مسیر یک کمربند یک جاده در زمینه مهار آلودگی و حفاظت از محیط زیست گسترده تر شده است. انتظار می رود با ادامه همکاری کشورها منطقه، یک کمربند یک جاده به طرحی سبز، شکوفایی و دوستی تبدیل شود. 

همکاری چین و ایران در اجرای پروژه تولید برق زباله سوز

همکاری چین و ایران در اجرای پروژه تولید برق زباله سوز

همکاری چین و ایران در اجرای پروژه تولید برق زباله سوز

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی