صفحه کنونی:صفحه اصلی > دیدگاه شما > متن

شاد بودن هنر است

2018-03-14 10:07:38

شادبودن هنری است که بسیاری از ما بلد نیستیم چگونه از آن استفاده کنیم. در دنیای پر از اضطراب و تنش امروز، شاد زندگی کردن شاید کار سخت و عجیبی باشد. پیشرفت تکنولوژی، گاه به قدری سریع است که از آن عقب می‌افتیم و این دنیای سریع باعث شده است تا بسیاری از ما طعم شیرین آرامش را تجربه نکنیم.

گاهی پیش می آید که کارهایی را انجام می دهیم که در ذهن، آن ها به بایدهای زندگیمان تبدیل می شوند و کارهایی که واقعا باید انجام دهیم تا ما را خوشحال کند، را به طور کلی فراموش می کنیم، اما کسانی که با درون خود بیگانه شده اند و به شدت خود را درگیر کار و زندگی روزمره کرده اند باید از خود بپرسند چه چیزهایی است که باعث خوشحالی آن ها می شود. این پنج گام ساده زندگی را امتحان کنید

1. به بدن خود گوش دهید

به واکنش ها که مستقیم بر تصمیماتی که برای خود می گیرید گوش دهید. آیا پس از انجام یک فعالیت احساس خستگی و فشار می کنید و یا حسی دلپذیر و آرامش بخشی را دریافت می کنید، اگر پاسخ شما منفی است، هرچه زودتر مسیر خود را تغییر دهید. نسبت به انرژی بدن خود احساس مسئولیت کنید. پرانرژی بودن باعث موفیت شما می شود.

2. به چیزی که می خواهید به دقت نگاه کنید.

چه چیزی می خواهید؟ خواسته هایتان را به دقت انتخاب کنید، اگر آن چیزی باشد که شما از ته دل می خواهید، بدون شک با انرژی بیشتری به سوی آن حرکت می کنید و زندگی شادتری خواهید داشت. در این دنیای بزرگ چیزهای متعددی هستند که مایه خوشحالی ما می‌شوند، فقط کافیست با دقت به آن‌ها فکر کرده و برای رسیدن به آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. رسیدن به این اهداف، حس خوبی در شما ایجاد خواهد کرد.

3. انرژی مثبت دریافت کنید

بسیاری از کارهایی هستند به ظاهر کوچک و بی‌اهمیت به نظر می رسند؛ مثل پیاده‌روی، یک دوش آب گرم، شام خوب و صحبت با یک دوست که می‌تواند حال ما را خوب کند. تاثیر این کارهای به ظاهر کوچک بر شادمانی ما، فوق‌العاده است. لیستی از این کارهای کوچک تهیه کرده و سعی کنید هر روز حداقل یکی از آن‌ها را انجام دهید. اجازه ندهید ناراحتی و احساسات منفی وارد زندگی شما بشود.

4. در کارهای نیک شرکت کنید

کمک به دیگران و مایه تسکین و آرامش دیگران بودن، تأثیر فوق‌العاده‌ای بر آرامش و نشاط ما خواهد داشت. تقسیم شادی با سایرین، طعم شادی را بیش‌تر و طولانی‌تر می‌کند. مهم نیست ما چگونه به دیگران کمک می‌کنیم؛ گاه یک هم‌دردی صمیمانه، کلمات تسکین‌بخش و… باعث ایجاد نشاط و شادی در دیگران و به‌تبع آن در وجود خود ما خواهد شد.

به اعتقاد روانشناسان این سبک زندگی و باورهای ماست که زندگی شاد و بدون استرس ایجاد می‌کند؛ یعنی گاه فقط کافیست تا سبک زندگی ما عوض شود. نیازی به تغییر دنیا برای ایجاد آرامش نخواهد بود. گاه تغییرات به ظاهر کوچک، اتفاقات شیرینی به دنبال خواهد داشت.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی