صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

گفت و گو با بهرام رادان هنرپیشه ایران

2017-07-01 20:08:40 国际在线

بهرام رادان در جشنواره بین المللی فیلم شانگهای

بهرام رادان هنرپیشه ایرانی که حدود 18 سال پیش کار خود را شروع کرده است، تاکنون در 37 فیلم کار کرده است. خبرنگار رادیو بین‌المللی چین در حاشیه جشنواره بین االمللی فلیم شانگهان گفت‌وگو نظر وی را درباره زندگی و کار و بسیاری موضوعات دیگر جویا شده است.

 س- درباره نقش خود در این فیلم بگویید، آیا این نقش برای شما تجربه ای جدید بود؟

ج-حتما، هر نقشی که یک بازیگر بازی می کند، حتما باید یک تجربه ای جدید باشد، فیلم "زرد" درباره چند جوان است که می خواهند برای تجربه زندگی جدید به خارج از ایران بروند، که برای یکی از آن ها مشکلی پیش می آید و اتفاقاتی که بینشان رخ می دهد. من هم یکی از آن ها بودم و سعی می کردم بین همه آن تنشی که به وجود می آید، نقش آرام کننده ی کل آن گروه را داشته باشم.

 س- با توجه به این که آقای مصطفی تقی زاده کارگردانی جوان است، شما چطور درخواست ایشان را پذیرفتید؟

ج- اعتماد کردن به یک کارگردان جوان سخت بود، ولی با توجه به تیمی که در آن بازیگران باسواد و باتجربه دیگری بودند، فکر کردم که می شود یک فیلم خوب ساخته شود و می شود به کارگردان اعتماد کرد.

س- آیا از این همکاری راضی بودید؟

ج- مطمئنا همکاری خوبی بوده است که به جشنواره شانگهای رسیده است. امیدوارم که فردا که فیلم اکران می شود و من هم خودم دفعه اول است که این فیلم را می بینم، تماشاچیان از دیدنش راضی باشند.

بهرام رادان در فیلم«زرد»

س- چه انتظاری دارید از فیلمی که قرار است فردا برای اولین بار ببینید?

 ج- معمولا برای بازیگر که دفعه اول فیلم را می بیند، بیشتر به نقاط ضعف نگاه می کند، برای همین به نظرم باید یک بازیگر دو- سه بار یک فیلم را ببیند تا بتواند نسبت به آن قضاوت درست داشته باشد.

 س- درباره تجربه بازی خود در فیلم "راه آبی ابریشم" بگویید که نقش اول را در آن فیلم داشتید?

 ج- این فیلم که در سال 2010 ساخته شد، مربوط به مسیر آبی است که دریانوردان ایرانی برای تجارت با چین باز کردند، طبق تحقیقاتی که گروه نویسنده انجام داده بودند، می گفتند، به غیر از مسیر خاکی یک مسیر آبی هموجود داشته هندی ها نمی گذاشتند چین و ایران با هم دادوستد کنند به خاطر این که خودشان می خواستند سود ببرند. منظورم، هند و همه سرزمین هایی که به نام هند و اطراف هند بر دریا مسلط بودند، طبق این برنامه، دریانوردانی از سیراف راه می افتند که سفر خیلی پرماجرایی دارند و بارها اتفاقات عجیب در طول راه برایشان اتفاق می افتد و ... در چین هم به بندر "خانفو" می رسند، حالا نمی دانم الان چه می نامند ما در آن سال سه هفته در چین بودیم که یک هفته شانگهای، یک هفته شنزن و یک هفته در شهرهای کوچک و شهرک های سینمایی که در مسیر بودند کار فیلمبرداری را در چین انجام دادیم، قبلش تقریبا 6 هفته در تایلند بودیم که هم بانکوک و هم سی چانگ و اطراف قبل از آن هم در جزیره ای در جنوب ایران فیلمبرداری را در تقریبا در 7 ماه انجام دادیم.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی